Росія відправлятиме війська за кордон без оголошення війни

Російська Державна дума у першому читанні внесла поправки до закону "Про оборону", який значно розширує повноваження президента.

Дмитро Мєдвєдєв
AFP
Мєдвєдєв зможе без дозволу Ради Федерації відправляти армію туди, куди вважатиме за потрібне
Держдума Росії 9 вересня ухвалила в першому читанні законопроект, згідно з яким Росія зможе оперативно використовувати свої Збройні сили за кордоном.

Поправки до закону "Про оборону" розширюють перелік умов, за яких президент може без оголошення війни та без попередньої згоди Ради Федерації направляти війська в інші країни. Зокрема, серед них – необхідність відбиття нападу чи запобігання агресії проти іншої держави, для захисту громадян РФ, боротьби з піратством та задля забезпечення судноплавства.

Відповідний законопроект було внесено до російському парламенту в серпні. Ініціатором нововведень виступив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв.

"Якби законопроект було ухвалено рік тому, Росія могла би не чекати початку бойових дій в Південній Осетії, а запобігла їм. Адже за декілька днів до початку війни було очевидно, що Грузія готується до нападу", – прокоментував закон заступник голови думського комітету з оборони Михайло Бабич.

Читайте також:

Росія зможе атакувати Україну не раніше, ніж за три роки

Росія створює в Центральній Азії аналог НАТО

Російська армія істотно збільшує кількість призовників

Росія відкрила повітряний простір для американських військових літаків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: