Президент Сербії оголосив про поїздку до Косова, попри заборону тамтешньої влади

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Візит обіцяє бути напруженим і може супроводжуватися сутичками.

Президент Сербії Олександр Вучич оголосив про намір у ці вихідні відвідати Косово і Метохію. Про це політик повідомив у зверненні на телебаченні.

Вучич наголосив, що влада Косова спеціальним листом заборона йому відвідувати низку об’єктів, однак він на це не зважатиме. Зокрема, це стосується акумуляційного озера та ГЕС "Газіводе". "Я завтра поїду в Косово і почну свій візит з озера Газіводе з відвідування екологічного центру там", - повідомив президент Сербії у п’ятницю.

ВідеоУкраїнський миротворчий контингент у Косово взяв участь у спільних з поляками навчаннях

Він додав, що усно йому передали заборону з’являтися ще в кількох місцях. Попри це, Вучич висловив сподівання, що його поїздка минеться мирно.

Як повідомлялося у серпні, в Косові збільшується напруга навколо неконтрольованих владою краю північних районів. В зазіханні на них косівські албанці та серби звинуватили одне одного. Президент Косова Хашим Тачі звернувся до громадськості з проханням утримуватися від будь-яких провокацій. Цьому передувало засідання радбезу, де розглядалася інформація про нібито наміри сербів оголосити в односторонньому порядку автономію на півночі. Натомість у Белграді застерігають, що сили безпеки Косова за підтримки США планують таємне вторгнення на непідконтрольну їм північ Косова, де проживає значна частина сербів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції