Президент Сирії видав новий декрет про ЗМІ

Влада Сирії продовжує видавати декрети та реформи, щоб зменшити тиск західних країн та стримати протести в країні.

Президент Сирії Башар Асад видав декрет номер 108, що стосується діяльності в країні засобів масової інформації. Про це повідомляє інформаційне агентство САНА.

Серед основних і найважливіших принципів, закріплених у документі: ЗМІ є "незалежними і вільно, в рамках конституції і закону, здійснюють свою діяльність". Декрет гарантує "свободу вираження та інші свободи, зафіксовані в конституції Сирії, Декларації прав людини і міжнародних угодах, ратифікованих Дамаском, а також право громадян на отримання суспільно значимої інформації".

Журналістам слід "відповідально ставитися до своїх публікацій, надавати чесну, правдиву, точну та об'єктивну інформацію, одержувати і використовувати здобуті відомості відповідно до законодавства республіки". Крім того, працівники ЗМІ повинні "поважати і не порушувати приватне життя, права і гідність індивідуальних осіб". Журналісти, зазначено в декреті, "мають право на отримання та публікацію достовірної інформації, а також на участь у публічних конференціях, засіданнях і зборах". Закон захищає право співробітників видань "не розкривати свої джерела інформації, крім випадків, коли це передбачено судовою системою".

ЗМІ заборонено публікувати матеріали, що "завдають шкоди національній єдності і безпеці, посягають на релігію і вірування, підбурюють до общинної чи конфесійної ворожнечі".

Раніше в цьому місяці Асад підписав ряд інших декретів в рамках програми реформ, оголошених владою у відповідь на акції протесту опозиції, що почалися в березні. Серед них, постанову, що стосується принципів роботи місцевих адміністративних органів; про створення в країні Комітету з партійних питань; про введення багатопартійності; про умови і порядок організації загальних виборів до Народної ради (парламент) і місцевих рад.

Як повідомлялось, влада Сирії відключала доступ до інтернету по всій країні.  Ці спроби пов'язані з демонстраціями проти режиму президента Башара Асада.

Протести опозиціонерів у Сирії тривають, незважаючи на оголошену урядом широкомасштабну програму реформ. Зокрема, в країні скасований надзвичайний стан, що діяв із 1963 року - це було однією з основних вимог опозиції.

Читайте також:

Сирія заявила, що ЄС оголосив їй війну

У Сирії дозволять створювати нові політичні партії

13-річний хлопчик, убитий спецслужбами, став символом революції у Сирії

США вводять санкції проти президента Сирії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: