Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Президент Словаччини закликав до позачергових виборів через вбивство журналіста

Кіска заявив, що країна зіткнулася з "кризою довіри".

Президент Словаччини Андрей Кіска закликав до змін в уряді чи взагалі позачергових виборів, щоб відновити довіру громадськості до влади після вбивства журналіста Яна Куцяка.

Про це повідомляє Reuters.

ВідеоУ 25 містах Словаччини провели мітинги з вимогою розслідування убивства журналіста Яна Куцяка

Люди вимагають від влади якнайшвидшого розслідування убивства Яна КУцяка та його нареченої. Його останній незавершений матеріал був про діяльність італійської мафії та її можливі зв’язки близькими до прем’єра Роберта Фіцо. Напередодні поліція відпустила усіх 7 затриманих, які могли бути причетними до убивства.

У 25 містах Словаччини провели мітинги з вимогою розслідування убивства журналіста Яна Куцяка

Кіска заявив у прямому ефірі, що Словаччина зіткнулася з "кризою довіри". "Я почну переговори з політичними лідерами про те, як вони уявляють собі майбутнє ... і як відновити довіру людей у ​​своїй власній державі", - сказав він. Після того він виступив за широке перезавантаження уряду або повноцінних перевиборів.

Прем'єр-міністр країни Роберт Фіцо у відповідь на це заявив, що будь-які урядові зміни повинні узгоджуватися партнерами по коаліції.

"Конституція не бачить участі президента у цьому процесі", - сказав він. "Наша мета - розслідування цього жорстокого акту. Ми не будемо танцювати на могилах двох молодих людей, на відміну від опозиції, засобів масової інформації, а тепер і президента".

Президентові Словаччини дійсно не вистачає формальних повноважень, щоб відправити уряд у відставку, але його коментарі можуть призвести до суспільного тиску на нього.

Нагадаємо, у Словаччині вбили журналіста-розслідувача Яна Куцяка. Тіла 27-річного репортера та його дівчини знайшли в їхньому будинку, за 65 кілометрів від Братислави. Обоє мали вогнепальні поранення. У поліції певні, так злочинці помстилися журналістові за його роботу. 

Куцяк розслідував зв’язки керівної партії з мафією та викривав корупційні схеми. Його останній незавершений матеріал був про діяльність італійської мафії в східній Словаччині та її можливі зв’язки з людьми, близькими до прем’єра Роберта Фіцо. Напередодні у 25 містах десятки тисяч людей вийшли на марш пам’яті убитого журналіста. Вони вимагають від влади якнайшвидшого розслідування убивства. 

Фотогалерея У Словаччині поховали вбитого журналіста, а на марш його пам'яті вийшли десятки тисяч людей (15 фото)

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції