Президент Сомалі готовий піти у відставку

Президент Сомалі Абдуллахі Юсуф Ахмед прийняв рішення піти зі своєї посади 27 грудня.

"Президент вже написав письмову заяву про відставку і має намір оголосити його в суботу", - повідомив представник президента Хуссейн Мохамед Мохамуд. При цьому він не назвав причин подібного кроку, відзначивши, що всі необхідні пояснення дасть президент.

Раніше президент відправив у відставку прем'єр-міністра Нур Хассана Хуссейна. За словами президента, він був нездібний вирішити проблеми забезпечення безпеки в країні, а уряд прем'єра "не зміг розширити федеральну систему і безпеку нації".

Повідомлялося, що екс-прем'єр-міністр з президентом знаходилися в протиріччях з приводу призначень деяких міністрів, а також мали незгоду щодо стратегії в ході мирних переговорів, що проводяться в сусідній Джибуті, в ході яких новій опозиції вдалося підписати угоду і вступити в уряд Сомалі.

Нур Хассан Хуссейн, який займав посаду прем'єра один рік, заявив, що з рішенням президента не згоден. Підтримку кабінету міністрів виразив і парламент країни. Проте 16 грудня президент оголосив новим прем'єр-міністром Сомалі Мухаммеда Мухамада Гуледа. Проте після вивчення ситуації в країні що вважався соратником президента Гулед також подав у відставку.

У 1990-і роки Сомалі фактично перестала існувати як єдина держава, розпавшись на декілька невизнаних державних утворень. З кінця 2006 року і до кінця січня 2007 року в Сомалі йшли запеклі бої урядових військ з ісламістами, які контролював велику частину країни, у тому числі і столицю держави, місто Могадішо. За останні роки в країні загинули тисячі людей.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: