Президент Судану пригрозив вислати дипломатів і миротворців

Омар аль-Башир попередив, що будь-яка іноземна місія в Судані повинна дотримуватися законів країни.

Президент Судану Омар аль-Башир погрозив міжнародним дипломатам і миротворцям ООН висилкою з країни, якщо вони "не дотримуватимуть місцеві закони".

Будь-яка іноземна місія в Судані повинна дотримуватися законів країни, попередив О.аль-Башир.

О.аль Башир, арешту якого добивається Міжнародний кримінальний суд (МУС), прибув сьогодні в проблемну суданську провінцію Дарфур, щоб продемонструвати світу підтримку з боку місцевого населення.

У Ель-Фашерф президента зустрічали тисячі прихильників з прапорами і плакатами з його зображенням. Президент проїхав у відкритому автомобілі з аеропорту в центр міста, не зважаючи на загрозу своїй безпеці.

4 березня Міжнародний кримінальний суд ухвалив безпрецедентне рішення, видавши ордер на арешт президента Судану Омара аль-Башира. Його звинувачують у військових злочинах і злочинах проти людства в суданській провінції Дарфур.

Насильство в Дарфурі стало результатом єдиного плану, розробленого в уряді Судану на найвищому рівні, хоча доказів геноциду проти населення провінції нема. Звинувачення суду підтримали США, Великобританія, Франція. Тим часом Росія, КНР, арабські країни і Африканський союз вважають, що арешт О.аль-Башира тільки нашкодить мирному процесу в Дарфурі.

Після видачі ордера владі Судану зажадали від 13 неурядових гуманітарних організацій вивести свій персонал з Дарфура. Хартум відкинув звинувачення в політичній умотивованості даного рішення.

О.аль Башир заявив, що гуманітарні організації в Дарфурі "забирають собі 99% бюджету, що виділяється на гуманітарну роботу, і віддають людям Дарфура лише 1%". Суданський лідер назвав ці організації "злодіями" і "шпигунами".

Читайте також:

Міжнародний суд вперше видав ордер на арешт чинного президента

Президент Судану: суд може з’їсти ордер на мій арешт

Опублікований список країн, де найсерйозніше порушуються права людини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: