Президент Судану: суд може з’їсти ордер на мій арешт

Керманич африканської країни, звинувачений в загибелі 200 тисяч людей, знехтував заявами Гаазького трибуналу. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Омар аль-Башир
Президент Судану Омар аль-Башир у виступі перед своїми прибічниками заявив про свій намір ігнорувати ордер на свій арешт, котрий Міжнародний кримінальний суд запланував видати сьогодні, 4 березня, повідомляє The Daily Telegraph.

Аль-Башир заявив, що представники Гаазького трибуналу можуть "з’їсти" цей ордер, и що він не буде вартий навіть паперу, на якому він написаний. Судан не буде видавати діючого керівника держави міжнародному правосуддю.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо (Luis Moreno-Ocampo) вимагає прийняття цього рішення вже більш ніж півроку. Він звинувачує аль-Башира в геноциді, військових злочинах та злочинах проти людства.

На думку правозахисників, результатом кривавого придушення повстання 2003 року та зіткнень урядових військ та опозиційних угруповань в Судані загинули 200 тисяч чоловік. Президент Судану заявляв, що кількість жертв не перевищувала 10 тисяч.

Тим часом, цей конфлікт все ще забирає людські життя.

Читайте також:

Опублікований список країн, де найсерйозніше порушуються права людини

Faina везла українські танки в Судан

Президент Судану відвідав провінцію, де чинив геноцид

Суд в Гаазі дозволив арештувати президента Судану

ВідеоСитуація в Судані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: