Президент Судану відмовився від участі в наступних виборах

Теперішній президент готує серію реформ і заявив про свою відмову від участі у наступних виборах. Своє рішення він не пов'язує з хвилюваннями в арабських країнах.

На наступних виборах президента Судану теперішній голова країни Омар аль-Башир не буде балотуватися.

Про це повідомило високопоставлене джерело в правлячій партії Національний конгрес Судану.

Як відомо, Башир, який одноосібно керує країною з 1989 року, готує серію демократичних реформ. Зокрема, вік президента країни планується обмежити 60 роками. Зазначалося, що після цього 67-річний глава держави збирався піти у відставку.

Крім того, джерела в партії повідомляли про намір президента створити комісію по боротьбі з корупцією і розширити представництво молоді в партії та уряді.

Наступні президентські вибори в Судані повинні пройти в 2015 році. На попередніх виборах, які відбулися в квітні 2010 року, Омар аль-Башир переміг, набравши понад 68 відсотків голосів. При цьому деякі опозиційні партії Судану вибори бойкотували і згодом заявляли про численні фальсифікації.

У січні-лютому 2011 року в Судані пройшла серія антиурядових виступів. Учасники демонстрацій були натхненні успіхами опозиції в Тунісі та Єгипті, проте суданські акції протесту були значно менш масовими - в них брали участь по кілька десятків людей - і були розігнані поліцією.

При цьому, за інформацією джерела в Національному конгресі Судану, рішення Омара аль-Башира відмовитися від участі в майбутніх виборах ніяк не пов'язане з хвилюваннями, що охопили арабські країни.

Читайте також:

У Південному Судані повстанці атакували військових: 140 людей загинули

У Судані офіційно оголосили про незалежність Півдня

Майже 100% населення проголосували за незалежність Південного Судану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: