Президент Судану залишив посаду головнокомандувача збройними силами країни

Офіційна реєстрація кандидатів на квітневі вибори розпочинається у вівторок.

Президент Судану Омар Хасан аль-Башир залишив посаду головнокомандувача збройними силами країни, де на квітень поточного року намічено проведення загальних виборов.

"Президент Омар Хасан аль-Башир видав сьогодні указ, згідно з яким він звільняється з посади головнокомандувача збройними силами", - йдеться в повідомленні.

Даних про те, хто займе посаду, що звільнилася, немає.

Офіційна реєстрація кандидатів на квітневі вибори розпочинається у вівторок.

Деякі аналітики припускають, що своїм рішенням аль-Башир, якого буде висунуто від правлячої Партії національного конгресу (ПНК), намагається відійти від свого військового минулого.

Як заявив заступник голови виборчої комісії Судану, за законом, аль-Башир не зобов'язаний був йти з посади головнокомандувача.

Нагадаємо, в березні 2009 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента аль-Башира, обвинуваченого за семи епізодами, п'ять з яких відносяться до злочинів проти людськості, два - до військових злочинів.

Крім того, багато жителів Судану ставлять під сумнів доцільність проведення дорогих виборів за дев'ять місяців до загального референдуму за самовизначенням південних провінцій Судану, які 20 років перебували в стані громадянської війни з Північчю.

Причина конфлікту між Північним і Південним Суданом полягає в тому, що на Півночі проживають араби-мусульмани, а на Півдні - темношкірі племена (християни і анімісти), які не бажають зазнавати ісламізації.

За даними ООН, в 2009 році на півдні Судану у міжплемінних зіткненнях загинули понад дві тисячі осіб, а близько 250 тисяч місцевих жителів стали вимушеними переселенцями. Кількість жертв тут останнім часом вища, ніж у західному регіоні Дарфур, де з лютого 2003 року триває громадянська війна.

Нагадаємо, в 2005 році було підписано мирну угоду, яка поклала край 21-річній громадянській війні, яка велася між Півднем і Північчю Судану. Жертвами протистояння стали близько 1,5 мільйона осіб.

Однією з умов договору стало проведення в 2011 році референдуму про незалежність Півдня. На час перехідного періоду Південь отримав автономний статус у складі Судану.

Читайте також:

Мешканці Судану вбили 37 осіб, які намагалися викрасти їхню худобу

У міжплемінних зіткненнях в Судані загинули понад 100 людей

У південному Судані розстріляли 38 людей, серед них – жінки і діти

Президент Судану: суд може з’їсти ордер на мій арешт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: