Президент Таджикистану проігнорував зустріч з Мєдвєдєвим

Президент Таджикистану демонстративно відмінив свій візит до Москви.

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон демонстративно відмінив свій візит до Москви і призначені на сьогодні переговори з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим, а також відмовився від участі в самітах ОДКБ і ЄврАзЕС, призначених на середу. Офіційний Душанбе пояснив це енергетичною кризою в країні, пише газета "Комерсант". Але спостерігачі вважають, що це демонстрація у відповідь на вислови Мєдвєдєва в Узбекистані щодо Рогунської ГЕС.

За інформацією видання, російська сторона до останнього моменту намагалася вплинути на таджицького президента, щоб він переглянув своє рішення. Проте всі спроби виявилися марними. Хоча, як відзначає видання, саме зараз голос Таджикистану украй необхідний Росії в першу чергу на засіданні ОДКБ, де планується ухвалити рішення про установу колективних сил швидкого реагування.

Це перший раз за 16 років, коли таджицький президент не приїхав до Москви на саміт. Як повідомили газету експерти, відносини РФ з Таджикистаном послідовно погіршуються вже декілька місяців.

Зокрема, сторони не можуть домовитися про сумісне будівництво Рогунської ГЕС і деталі присутності російської військової бази на території Таджикистану. На думку аналітиків, Душанбе явно незадоволений зневажливим відношенням Росії, яка, фактично ігноруючи Таджикистан, "дає гроші Киргизії і намагається домовлятися з Узбекистаном". 

Читайте також:

Мєдвєдєв: Україна нам нав'язала газових посередників

У Росії протестують проти "політичних репресій" Путіна

"Газова війна" значно погіршила ставлення росіян до України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: