Президент Таджикистану закликав населення запастися харчами на два роки

Емомалі Рахмон вважає, що таджики повинні мати запас продуктів харчування на два роки, особливо це стосується землеробів.

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон закликав населення країни створити запаси продовольства на два роки вперед.

"Кожна сім'я повинна мати дворічний запас продуктів харчування", - сказав він у телевізійному зверненні до землеробів і народу республіки.

Президент відзначив, що уряд Таджикистану приймає низку конкретних заходів з максимального пом'якшення наслідків кризи в різних сферах життя держави і народу.

"Минулого року, звертаючись до мешканців Таджикистану, я підкреслював, що вони повинні створювати дворічні запаси продовольства, особливо пшениці, за рахунок залучення всіх резервів і можливостей, і перш за все - за рахунок раціонального і ефективного використовування землі і широкого проведення повторної сівби", - сказав глава держави.

Як в результаті дії кризи, так і унаслідок різних стихійних лих, посухи, маловоддя й інших чинників, забезпечення населення продуктами харчування в багатьох країнах світу перетворюється на серйозну проблему, і, згідно аналізу експертів, цей процес продовжуватиметься і надалі, відзначив Рахмон.

"Природно, що в таких умовах ми повинні, перш за все, спиратися на свої сили, і це повинні чітко усвідомити всі мешканці країни, і в першу чергу - землероби і всі ті, в чиєму розпорядженні є хоч невеликий клаптик землі", - сказав президент Таджикистану.

У поточному році Таджикистан планує зібрати 950 тисяч тонн зернових, зокрема 750 тисяч тонн пшениці. Власні потреби Таджикистану складають 1,4 мільйони тонн зернових, що еквівалентне 1 мільйону тонн муки.

Дефіцит пшениці в Таджикистані покривається за рахунок закупівель приватними підприємцями пшениці і муки за кордоном, в основному, в Казахстані. 

Читайте також:

Президент Таджикистану закликає громадян не спілкуватися російською

У Таджикистані вбито п’ятьох російських терористів

Екс-голова МНС Таджкикстану вбитий бойовиками

В столиці Таджикистану заборонили розводити худобу 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: