Президент Таджикистану закликає громадян не спілкуватися російською

Російська мова втратила статус міжнаціонального засобу спілкування в Таджикистані.

Президент Таджикистану Емомалі Рахмон призвав якнайшвидше ухвалити закон, що передбачає позбавлення російської мови статусу засобу міжнаціонального спілкування. На розгляді парламенту країни знаходиться проект нового Закону "Про державну мову Республіки Таджикистан".

"Настав, нарешті, час, коли нам, подібно до інших розвинених і цивілізованих країн, слід турбуватися чистотою своєї державної мови, упорядкувати включення будь-яких нових елементів в мову на основі літературних норм і покласти край усіляким спотворенням мови і правопису" — заявив президент Таджикистану Емомалі Рахмон.

Телезвернення Рахмона було приурочене до 20-річччя Закону, що діяв, "Про мову", який затверджував як державну мову таджицьку, а за російською визнавався статус мови міжнаціонального спілкування.

Новий Закон, за словами президента, розроблений з врахуванням сучасних вимог державного управління і з метою підвищення національної самосвідомості, і відчуття патріотизму таджицького народу.

Як передає ВВС, також згідно нового документу, листуватися і усне спілкування з органами державної влади, і управління, підприємствами, і установами, отримати інформацію, і документи можна буде лише на державній мові.

Читайте також:

РФ закликала Європу розібратися з російською мовою в Україні

Миколаївським депутатам дозволили використовувати російську мову

Рада дозволила судочинство російською мовою

Черномирдін: в Україні людям забороняють говорити російською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: