Президент Татарстану не буде позбавлятися свого титулу

Татарстан не підтримав Чечню та інші північнокавказькі республіки, котрі оголосили про готовність перейменувати посади президентів, бо в Росії цей титул може носити лише одна людина.

Татарстан не готовий міняти свою конституцію, щоб перейменувати посаду президента.

Про це повідомив перший заступник міністра юстиції республіки Сергій Столяров.

За його словами, ініціатива суперечить республіканському основному закону, в якому сказано, що держвладу в республіці "здійснюють президент, держрада, кабінет міністрів і суди".

Сама посаду президента з'явилася в день проголошення суверенітету Татарстану 30 серпня 1990 року. Крім того, відзначає Столяров, незрозуміло, чи хоче федеральний центр простого перейменування, або ж за цим стоїть перерозподіл повноважень. "Пояснень з Москви немає", - сказав він.

Поки парламент республіки знаходиться у відпустці, обговорювати це питання до осені просто нікому, повідомив депутат Держдуми від "Єдиної Росії" Фатіх Сібагатуллін. На його думку, президент Татарстану Рустам Мінніханов може погодитися на перейменування за обов'язкової умови збереження своїх повноважень.

Раніше люди, близькі до адміністрації президента, повідомляли, що ініціатива виходить з Кремля і вже восени Держдума прийме федеральний закон про уніфікацію назв держорганів в регіонах.

На думку професора політології казанського Володимира Бєляєва, Татарстан може зволікати з перейменуванням президента навіть у разі зміни федерального законодавства: повноваження між керівником республіки і прем'єром досі розподіляються не так, як встановлено федеральними нормами.

Слово "президент" асоціюється з суверенітетом, тому Кремль вважає, що від цього слова потрібно відмовлятися, розповів директор Інституту політики та державного права Віталій Іванов. На його думку, навряд чи на Татарстан будуть жорстко тиснути в разі опору, але, якщо приймуть федеральний закон, його доведеться виконувати.

Як повідомлялося, 12 серпня глава Чечні Рамзан Кадиров запропонував парламенту республіки позбавити його титулу "президент". Він наголосив, що в Росії тільки один державний діяч має право називатися президентом і країні слід припинити "парад регіональних президентів".

Його підтримали в цьому питанні президенти північнокавказьких республік - Кабардино-Балкарії Арсен Каноков, Інгушетії Юнус-Бек Євкуров і Дагестану Магомедсалам Магомедов.

Читайте також:

В Росії домовилися називати президентом лише Мєдвєдєва

Кадиров відмовився бути президентом Чечні

Зюганов закликав Україну об’єднатися з Росією та Білоруссю

Мєдвєдєв готується оголосити Лукашенку бойкот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: