Президент Тунісу позбавлений влади: в країні орудують мародери

У Тунісі скинули президента, його посаду тимчасово посяде спікер парламенту. В країні зберігається напружена ситуація. Українців серед постраждалих немає.

Президент Тунісу Зін ель-Абідін Бен Алі, який ввечері 14 січня втік з країни, відсторонений від влади. Про це йдеться в офіційній заяві Конституційного ради країни.

У відповідності з основним законом Тунісу, тимчасовим лідером держави оголошено спікера парламенту Фуед Мебаза. Раніше, після втечі Бена Алі, повноваження глави держави на себе прийняв прем'єр-міністр Мохаммед Ганнучі.

Через державний переворот у Тунісі туроператори намагаються вивезти з курортів країни іноземних туристів.

Українських туристів у Тунісі виявилося досить небагато - всього троє осіб. Як повідомили в посольстві України в Тунісі, зараз не сезон, море холодне, і в основному українці приїжджають відпочивати сюди влітку.

Дипломати встановили місцеперебування трьох українців - вони відпочивали в Хамаметі. Потреби переривати їхні путівки не було - у двох вона закінчується сьогодні, а у третьої туристки час перебування у Тунісі завершився ще напередодні, але вона не змогла вилетіти вчасно через закриття аеропортів.

Влада країни оголосила, що в Тунісі знову відкрито повітряний простір і всі аеропорти.

Нагадаємо, Бен Алі втік з країни після народних хвилювань, що тривали приблизно місяць і забрали життя близько 70 людей. Він знаходиться в Саудівській Аравії; спочатку він хотів летіти до Франції, проте ця країна його не прийняла. Протягом найближчих півроку в Тунісі повинні пройти позачергові парламентські вибори.

В той же час у столиці Тунісу зберігається напружена обстановка, де 14 січня стався державний переворот. Усю минулу ніч у місті було чути стрілянину, у небі баражували вертольоти, на вулицях орудували банди мародерів, які грабували і підпалювали будинки і магазини.

До ранку суботи в столиці встановився відносний спокій. До центральних кварталах були підтягнуті додаткові підрозділи сил безпеки і армії, які перекрили центральні квартали, де напередодні пройшли багатотисячні мітинги, що вилилися в масові безлади.

У район головного столичного проспекту імені Хабіба Бургіби, що став в п'ятницю місцем найбільш запеклих сутичок, стягнуті декілька сотень військовослужбовців та техніка - танки і джипи. У центрі, за рідкісним винятком, повністю заборонено рух громадського транспорту.

Незважаючи на дію комендантської години і присутність сотень поліцейських і військовослужбовців, грабежі продовжуються. У північному передмісті Тунісу був розграбований великий торговий центр. Під покривом ночі десятки людей виносили з нього все, що потрапляло під руку. Розташований поблизу армійський блокпост, як і багато інших, був кинутий, що дозволило мародерам діяти практично безперешкодно. У низці столичних районів місцеві жителі збирають народні дружини, щоб дати відсіч грабіжникам і захистити свої сім'ї та майно.

Що почалися ще в кінці грудня хвилювання найменш забезпечених верств населення, невдоволених соціальною політикою держави, вилилися близько тижня тому у відкриті зіткнення з силами правопорядку, в яких загинули і постраждали десятки людей. У підсумку, піддавшись тиску народних мас знаходиться беззмінно з 1987 року при владі 74-річний президент Тунісу Зін аль-Абідін бен Алі таємно втік з країни в Саудівську Аравію. Пост глави держави тимчасово очолив прем'єр-міністр Мохаммед Ганнуші. Він уже пообіцяв "навести порядок і повернути довіру народу до уряду". Ганнуші, що знаходиться в прем'єрському кріслі з 1999 року, також заявив, що кабінет міністрів виконає всі вимоги учасників акцій протестів, а в країні пройдуть позачергові загальні вибори, дата яких буде встановлена після консультацій з рядом політичних сил і партій.

На разі в країні обговорюється питання формування коаліційного уряду. В.о. президента раніше вже звернувся до лідерів опозиційних партій, які проживають за кордоном, із закликом повернутися на батьківщину, гарантувавши їм повну безпеку. У той же час, він виключив "в нинішніх умовах" можливість повернення в Туніс бен Алі.

Читайте також:

Президент Тунісу втік до Саудівської Аравії

Тріумф у Тунісі: після втечі президента люди братаються з військовими

Туніс на межі революції: розпущено уряд і оголошено надзвичайний стан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: