Президент Туреччини постане перед судом за розтрату

Чинного президента Туреччини хочуть притягнути до суду за розтрату мільйонів доларів. Згідно з конституцією, його можна судити лише за зраду Батьківщини.

Президент Туреччини Абдулла Гюль може постати перед судом за розтрату більше трьох мільйонів доларів з бюджету Партії добробуту у 1990-х роках.

Слідство вважає, що Гюль і ще декілька високопоставлених членів партії фальсифікували записи про витрати і таким чином втаїли мільйони доларів готівкою.

Проісламська Партія добробуту була заборонена турецьким судом в 1998 році, і пізніше на її основі створили Партію справедливості і розвитку - правлячу політичну силу Туреччини, до якої належать президент країни Абдулла Гюль і прем'єр-міністр Реджеп Ердоган. Після того, як партія була заборонена, все її майно відійшло державі. При цьому близько мільярда турецьких лір (3,5 мільйона доларів) безповоротно зникли.

Розгляд щодо Гюля йде за фактами підробки документів особливої важливості. Рішення про залучення президента ще остаточно не увалено. Генпрокуратура Анкари або адвокати Гюля можуть звернутися з протестом в міністерство юстиції. У такому разі Верховний суд ухвалюватиме рішення, чи притягуватиметься президент.

Проблема полягає в тому, що за конституцією Туреччини президента країни можна судити тільки за зраду Батьківщини. Статті про притягання до кримінальної відповідальності президента за здійснені їм до обрання головою держави злочину ні в конституції, ні в статуті парламенту немає.

Раніше у цій справі проходили й інші високопосадовці. У 2004 році до п'яти років в'язниці був засуджений колишній прем'єр-міністр Туреччини Неджметтін Ербакан. Але в 2008 році його помилували.

Читайте також:

Мільярдер Трамп вимагає компенсації за те, що його назвали мільйонером

Віце-президент США проговорився про таємний бункер

Екс-президент Ізраїлю постав перед судом за зґвалтування

Ахмадінеджад пішов на другий строк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: