Президент Туреччини заявив про перемогу над "Ісламською державою"  у Сирії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Залишки терористичного угрупування все ж можуть використати для втручання у сирійські справи, вважає Ердоган.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про те, що терористичне угрупування "Ісламська держава" у Сирії переможене з військової точки зору. Таку думку він озвучив у своїй статті для New York Times.

Турецький лідер відзначив, що президент США Дональд Трамп вчасно заявив про виведення військ з Сирії, однак це має бути ретельно сплановано із залученням "правильних партнерів" для захисту інтересів США, сирійського народу та міжнародної спільноти.

Також Ердоган наголосив, що в 2016 році Туреччина першою розгорнула наземні війська в Сирії для боротьби з терористами "Ісламської держави".

"У військовому відношенні так звана Ісламська держава була переможена в Сирії. Проте, ми глибоко стурбовані тим, що деякі зовнішні сили можуть використовувати залишки організації як привід для втручання у внутрішні справи країни", - підкреслив турецький президент.

Як повідомлялося раніше, про намір вивести військових із Сирії заявив у грудні президент США Дональд Трамп. Він пояснив це "перемогою" над "Ісламською державою". Рішення Трампа у США та ЄС сприйняли як несподіване й суперечливе. Невдовзі після цього міністр оборони США Джеймс Меттіс подав у відставку. На початку січня 2019 року Трамп пом'якшив свою заяву. Він "ніколи не говорив, що ми вийдемо звідти за ніч", додав президент США. 

Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон згодом пояснив, що Вашингтон не виводитиме своїх військових із Сирії, поки терористичне угруповання "Ісламська держава" (ІД) не буде повністю ліквідоване та поки США не матимуть від Анкари гарантій безпеки для своїх курдських союзників. 

ВідеоПрезидент США оголосив перемогу над "Ісламською державою" в Сирії

США виводять війська із Сирії. Інформацію про це підтвердили у Білому домі після того, як президент Дональд Трамп заявив у Twitter про перемогу над терористичним угрупованням "Ісламська держава". 

Президент США оголосив перемогу над "Ісламською державою" в Сирії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції