Президент Туркменістану пообіцяв дозволити опозицію

Після того як Захід розкритикував президента за придушення свобод, він пообіцяв ввести багатопартійність і сформувати опозицію.

Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, розкритикований Заходом за придушення свобод, пообіцяв створити в країні умови для діяльності опозиційних партій.

У четвер, 18 лютого, національне ТБ Туркменістану показало Бердимухамедова, який пообіцяв ввести багатопартійність і сформувати опозицію. Сам президент у цей час очолює єдину в країні Демократичну партію.

"У рамках Конституції ми могли б зареєструвати протягом цього року нову політичну партію, якщо буде ініціатива її створити ... Це могла б бути, приміром, аграрна партія або будь-які інші", - сказав глава держави в телеефірі.

"Формування опозиційних партій стане для суспільно-політичного життя країни важливою подією ... вони можуть змагатися з Демпартією ... Наше суспільство і далі піде демократичним шляхом", - сказав він, звертаючись до уряду.

Бердимухамедов три роки тому пообіцяв вивести з ізоляції багату природним газом країну, де вона опинилася стараннями його ексцентричного, нині покійного попередника Сапармурата Ніязова. Новий президент пообіцяв лібералізацію, скасувавши найбільш одіозні заборони на інтернет, цирк та оперу.

Проте Захід вважає, що обережні ліберальні перетворення мають "косметичний" характер, оскільки в країні існують політв'язні, "чорні списки" невиїзних громадян, відсутня вільна преса і громадянське суспільство.

Читайте також:

В Ашгабаті знесуть золотий пам'ятник Туркменбаші

Туркменістан відновив поставки газу до Росії

Туркменський газ обміняють на українські БТРи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: