Президент Уганди Мусевені вшосте виграв на виборах: можлива фальсифікація результатів

Дата публікації
Перегляди
969
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Президент Уганди Мусевені вшосте виграв на виборах: можлива фальсифікація результатів

abc.news

Виборча комісія Уганди оголосила про перемогу на виборах нинішнього президента Йовері Мусевені.

Йовері Мусевені при владі з 1986 року (35 років). Його головний суперник Бобі Вайн заявив про фальсифікації і порушення. За даними комісії, Мусевені набрав майже 59% голосів, тоді як Вайн — всього близько 35%.

Про це повідомляє France 24.

Хоча комісія заявляє, що вибори минули без помітних порушень, спостерігачі розкритикували уряд за те, що напередодні виборів у всій країні відключили Інтернет. У свою чергу Вайн пообіцяв, що як тільки запрацює Інтернет, він надасть переконливі докази фальсифікації.

Напередодні виборів під час зіткнень із поліцією загинули десятки людей. В результаті цих виборів президент Мусевені, якому 76 років, залишиться при владі на шостий термін. Сам він стверджує, що є гарантом стабільності в країні.

У п'ятницю, 15 січня, коли були оголошені результати виборів, Бобі Вайн повідомив, що його будинок оточили солдати. Влада у відповідь звинуватила його в тому, що він "драматизує" ситуацію "в пошуках співчуття". У суботу голова виборчкому, суддя Саймон Бьябакама оголосив Йовері Мусевені обраним президентом Уганди. За його словами, в голосуванні взяли участь 57% з майже 18 млн зареєстрованих виборців. Раніше Бьябакама стверджував, що вибори відбулися мирно, і закликав Бобі Вайна, який заявив про арешт деяких його помічників, надати суду докази фальсифікації, про який він говорить. Вайн, знову ж таки, впевнений, що Мережу відключили навмисне, щоб перешкодити чесним виборам:

"Я буду радий продемонструвати відеозаписи всіх фальсифікацій і порушень, як тільки запрацює Інтернет", — заявив він.

Окрім відключення Інтернету, уряд країни заборонив всі соціальні мережі та додатки для обміну повідомленнями. Вайн і його прихильники часто використовували Facebook для прямої трансляції своєї кампанії.

Коаліція Africa Elections Watch, що розмістила 2 тис. спостерігачів в 146 округах, повідомила в своїй заяві, що вони спостерігали порушення, зокрема пізніше відкриття більшості виборчих дільниць, пропажу бюлетенів і незаконне розкриття ящиків для голосування.

Африканський союз і Східноафриканське співтовариство направили групи спостерігачів на вибори, але жодна з груп офіційних осіб не відповіла на прохання прокоментувати можливі порушення. Європейський Союз і США не направляли групи спостерігачів, але головний дипломат Держдепартаменту США по Африці Тібор Надь у твіттері на початку суботи заявив, що "виборчий процес був в корені помилковим". Він навів повідомлення про шахрайство, відмову в акредитації спостерігачів, насильство і переслідування членів опозиції, а також арешти активістів громадянського суспільства. Поліція зафіксувала 42 правопорушення, пов'язані з виборами, у всій країні під час голосування і підрахунку голосів, повідомив офіційний представник поліції Фред Енанга.

За його словами, до числа правопорушень входили напади, підкуп виборців, а також крадіжка та пошкодження виборчих матеріалів.

Нагадаємо, що у результаті нападу ополченців на місто Ель-Генейна постраждало багато людей. 16 січня група озброєних бойовиків напала на табір для переміщених осіб недалеко від Генейна в Західному Дарфурі. 

Наступна публікація