Президент Вірменії пригрозив незалежністю Карабаху та великою війною на Кавказі

У Єревані готові визнати незалежність азербайджанського регіону та надати йому військову допомогу.

Офіційний Єреван вимагає негайного припинення військами Азербайджану бойових дій супроти сепаратистів у Нагірному Карабасі. Про це заявив президент Вірменії Серж Саргсян.

"Я неодноразово заявляв, що якщо військові дії триватимуть і придбають широкий масштаб, Вірменія визнає незалежність Нагірного Карабаху", - заявив Саргсян на зустрічі з послами країн ОБСЄ.

"Більш того, я доручив міністерству закордонних справ працювати в напрямку укладення договору військову взаємодопомогу з Нагорним Карабахом", - додав вірменський лідер.

Конфлікт в заселеному вірменами регіоні Азербайджану розгорівся в останні роки існування СРСР. Нагорний Карабах зажадав виходу зі складу республіки. Війна забрала до 30 тис. життів, перш ніж сторони за міжнародним посередництвом погодилися на перемир'я.

Крихке перемир'я неодноразово порушувалося, і черговий виток ескалації стався минулого тижня. Сторони звинуватили одна одну в підживленні конфлікту.

Вірменія заперечує пряму участь своїх сил в боях, тоді як в них беруть участь вірменські добровольці, а Азербайджан каже, що самопроголошена республіка спирається на військову і фінансову допомогу Єревану.

У вірменському місті Гюмрі розташована військова база російської армії. Москва є основним торговим партнером і інвестором Вірменії, тоді як в Азербайджану міцні зв'язки з сусідньою Туреччиною.

Франція, Росія і США як співголови Мінської групи ОБСЄ з карабаського врегулювання збираються обговорити у Відні спалах насильства, що загрожує перевести "заморожений конфлікт" в повномасштабну війну на Кавказі. Зустріч призначено на вівторок, 5 квітня.

ВідеоБаку і Єреван заявляють про готовність припинити бойові дії в спірному Нагірному Карабаху

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: