Президент Ємену піде у відставку протягом 30 днів після формування уряду

Запропонований державами Перської затоки план план передачі влади у Ємені був схвалений чинним президентом.

Президент Ємену Алі Абдалла Салех привітав запропонований державами Перської затоки черговий план щодо передачі влади та припинення політичного протистояння в країні.

План Ради співробітництва арабських держав Перської затоки передбачає відставку Салеха протягом 30 днів після формування уряду національної єдності. При цьому після формування уряду Салех повинен передати владу віце-президенту, а опозиція - припинити свої демонстрації.

"Ми вітаємо ініціативу РСАДПЗ і будемо слідувати їй у рамках єменської конституції", - заявив Салех, виступаючи в столиці Сані перед натовпом прихильників. Водночас, він зазначив, що буде слідувати плану чітко в рамках конституції. Вона ж передбачає, що президентський термін Салеха закінчується лише в 2013 році.

Нагадаємо, антиурядові виступи з вимогою відставки президента Алі Абдалли Салеха, який править країною з 1978 року, тривають у Ємені з початку лютого.

18 березня глава держави оголосив про введення режиму НС, а також заявив, що не буде обиратися на наступних виборах. 11 квітня Салех погодився на пропозицію Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) щодо розв'язання політичної кризи в країні, що передбачає передачу влади опозиції.

Однак противники режиму відкинули план сусідніх країн, назвавши причиною відмови передбачуване надання Салеху імунітету від можливого судового переслідування.

Читайте також:

Єменська опозиція пообіцяла випустити президента з країни, якщо він піде

У Ємені військові почали розстрілювати демонстрантів

Президент Ємену погодився мирно піти у відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: