Президент Ємену погодився мирно піти у відставку

Алі Абдулла Салех вирішив піти на поступки лідерам арабських держав і мирно подати у відставку.

Президент Ємену Алі Абдулла Салех прийняв план врегулювання, представлений Радою співробітництва арабських держав Перської затоки.

"Президент вітає старання наших братів вирішити нинішню кризу в Ємені", - йдеться в заяві, поширеній прес-службою єменського лідера. У заяві вказується, що Салех не має нічого проти того, щоб мирно передати владу відповідно до конституції.

Згідно з планом, запропонованим країнами-учасницями Ради, Салех повинен скласти повноваження і передати владу віце-президенту Абдурабе Мансуру Хаді.

Ініціатива арабських лідерів також передбачає створення в Ємені перехідного уряду і проведення демократичних виборів. В обмін Салеху гарантується недоторканність і притулок в одній із сусідніх з Єменом країн.

Спочатку єменський лідер відкидав пропозиції колег з розв'язання кризи в країні. Він обурювався на те, що іноземці "безцеремонно втручатися у внутрішні справи Ємену", а також обіцяв протистояти "будь-якій змові проти демократії, конституції і свободи".

Раді співпраці арабських країн Перської затоки довелося втрутитися в ситуацію в Ємені, оскільки там з січня не вщухають антиурядові маніфестації.

Демонстранти вимагали негайної відставки Салеха, що займає пост президента 30 років. Салех же заявляв, що йти у відставку не збирається, обіцяючи лише не балотуватися на наступних виборах в 2013 році. Пізніше він все ж таки пішов на поступки, запропонувавши залишити посаду до кінця року. Втім, і такий варіант розвитку подій опозицію не влаштував.

Між тим, розроблений країнами Перської затоки план врегулювання кризи також непопулярний у єменських опозиціонерів. Їх, зокрема, не влаштовує те, що Салех повинен передати владу своєму заступнику Хаді. Маніфестанти підкреслюють, що їхня мета - повне повалення існуючого режиму.

Читайте також:

Протести в Ємені набирають сили, зросла кількість загиблих

Поліція Ємену розстріляла демонстрацію проти президента

У Ємені снайпери відкрили вогонь по демонстрантах

ВідеоЗаворушення в Ємені тривають вже більше двох місяців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: