Президент ЄС передрікає розпад Євросоюзу

Президент Євросоюзу наголосив, що у разі розпаду Єврозони, та якщо не зуміє подолати боргову кризу, - розвалиться Євросоюз.

Херман ван Ромпей_3
President.gov.ua
Президент ЄС передрікає розпад Євросоюзу
Єврозона не виживе, якщо не зуміє подолати боргову кризу, що зачепила в 2010 році цілий ряд країн - учасниць валютного союзу. В свою чергу, розвал Єврозону призведе до розпаду Євросоюзу. Про це заявив президент ЄС Херман Ван Ромпей.

"Ми всі повинні працювати для того, щоб єврозона вижила, бо якщо розпадеться єврозона, розпадеться і весь Євросоюз. Але я впевнений, що ми переживемо це", - заявив глава ЄС.

15 листопада стало відомо, що Ірландія веде переговори про отримання допомоги від ЄС і МВФ. Це відбулося через півроку після того, як міжнародні організації виділили понад 100 мільярдів євро на порятунок Греції, яка опинилася в борговій кризі.

Сама Греція, в свою чергу, заявляє, що може затримати виплати за наданими їй кредитами. У той же час перспективи нових траншів кредитної лінії для Афін є туманними, оскільки в листопаді з'ясувалося, що грецький уряд вводив ЄС в оману щодо справжніх розмірів свого бюджетного дефіциту.

Раніше повідомлялося, ще одна країна єврозони - Португалія - попередила про високу ймовірність того, що їй теж може знадобитися фінансова допомога. Це пов'язано з тим, що уряд зараз не може позичати кошти на відкритому ринку через надзвичайно високі ставки.

Зазначимо, у єврозону наразі входить 16 держав ЄС, а 17-а - Естонія - приєднається до валютного союзу з 1 січня 2011 року.

Читайте також:

Ірландія звернулася до Євросоюзу за екстреною допомогою

Європарламент хоче розібратися в Україні

Молдова зібралась вступити до ЄС вже наступного року

У ЄС натякнули, що успіху України заважає не опозиція, а влада

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: