Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Президент Замбії закликав народ молитися за курс національної валюти

У країні вважають, що інші засоби вплинути на ситуацію вичерпалися.

Президент Замбії Едгар Лунгу закликав народ молитися за відновлення курсу замбійській квачі – національної валюти цієї країни. Молитва має піднестися в національне свято, яке пройде в ближчу неділю.

У цей день закриють всі бари, нічні клуби і розважальні заклади, а національна футбольна асоціація скасувала всі матчі між командами. Молитви пройдуть у церквах по всій країні, котра на 80% є християнською.

"Девальвація квачі призвела до зростання цін на 30-100%. Зусилля уряду щодо зміни ситуації не принесли успіху, а прийдешнє підвищення цін на паливо тільки погіршить стан справ. Нам необхідно божественне втручання", - прокоментував ситуацію єпископ церкви "Хліб життя" Джо Імакандо.

З початку року падіння квачі щодо долара США склало 45%, що стало рекордом серед всіх 155 світових валют. Слабкість нацвалюти відображає проблеми в економіці Замбії, другого за величиною експортера міді в Африці. У 2015 році ціни на цей метал знизилися на 20%, і найбільші виробники міді тепер розглядають можливість закриття шахт у країні та скорочення тисяч співробітників. На експорт міді припадає близько 70% доходу Замбії від зовнішньої торгівлі.

Економічні проблеми країни посилилися посухою, в результаті чого рівень води у водосховищах знизився, і замбійські ГЕС різко скоротили вироблення електрики, що в свою чергу викликало безпрецедентні відключення електроенергії, що тривають по 14 годин на добу.

А кілька років тому ображений президент Замбії наказав вигнати зі своєї резиденції усіх мавп.

Залиште свій коментар

Вибір редакції