Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Президента Молдови вчетверте тимчасово відсторонили від посади

Чергове відсторонення Додона пов’язане з його небажанням призначати міністрів.

Президента Молдови Ігоря Додона тимчасово відсторонили від обійманої посади.

Відповідне рішення ухвалив Конституційний суд за запитом депутатів від Демократичної партії, пише "Интерфакс".

Як зазначається, ухвала суду направлена на те, щоб дати можливість голові парламенту як виконувачу обов'язків президента підписати указ про призначення міністра охорони здоров'я, соціального захисту і сім'ї, а також міністра сільського господарства, регіонального розвитку та охорони навколишнього середовища, яких Додон повторно відмовився призначити.

Згідно із законодавством Молдови, президент має право відхилити кандидатури, запропоновані прем'єр-міністром, але тільки одноразово. Під час повторного висунення тих самих кандидатів він зобов'язаний підписати указ про призначення. Якщо президент і після повторного висунення не підпише указ, то відповідні його повноваження переходять до голови парламенту, який може підписати укази замість президента.

Нагадаємо, Додона вже тричі відстороняли від посади президента Молдови: у жовтні 2017 року, коли він відмовився призначити запропонованого кандидата на пост міністра оборони, та двічі в січні 2018 року - через відмову призначити членів уряду та підписати закон про боротьбу з іноземною пропагандою.

Залиште свій коментар

Вибір редакції