Президенти Киргизстану і Таджикистану домовилися про ревізію військової техніки на кордоні

Дата публікації
Перегляди
606
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Президенти Киргизстану і Таджикистану домовилися про ревізію військової техніки на кордоні

Фото: Associated Press

Лідери країн поговорили телефоном.

Президенти Киргизстану Садир Жапаров і Таджикистану Емомалі Рахмон домовилися провести ревізію всієї військової техніки на кордоні двох країн.

Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті президента Киргизії.

Зазначається, що лідери країни поговорили телефоном 1 травня. Вони домовилися створити спільну комісію щодо ревізії всієї військової техніки, яка розташована по периметру киргизько-таджицького кордону.

Президенти наголосили, що виступають за дотримання раніше досягнутих домовленостей, а також очікують якнайшвидшого врегулювання ситуації на кордоні.

Слід зауважити, що в Киргизстані 1 і 2 травня оголошено національний траур за загиблими під час збройного конфлікту на кордоні з Таджикистаном, який спалахнув 29 квітня. Садир Жапаров підписав указ. 

Як повідомлялося, Киргизстан і Таджикистан домовилися припинити бойові дії, які спалахнули на кордоні двох держав, відвести війська на місця їхньої дислокації і створити спільну робочу групу для переговорів. Відповідне рішення ухвалили на зустрічі робочих груп двох країн, яка відбулася 30 квітня.

Нагадаємо, 28 квітня на кордоні Киргизстану та Таджикистану сталася перестрілка між військовими. Конфлікт почався після того, як таджицька сторона стала встановлювати камери відеоспостереження на електричному стовпі біля пункту з розподілу води "Головний" в селі Кок-Таш Баткенського району. Місцеві жителі зажадали зняти її, але таджики відмовилися. Сторони почали закидати одна одну камінням, а незабаром почалася стрілянина. 

Новини світу: на кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном лунають постріли, попри домовленості

Новини світу: на кордоні між Киргизстаном і Таджикистаном лунають постріли, попри домовленості
Наступна публікація