Президенти Росії і Туркменії не змогли владнати газовий конфлікт

Туркменія так і не сказала Росії нічого нового по газу. Навіть ціна точна не назвалася. Мова йшла про "формулу", проте конкретики Мєдвєдєв не дочекався.

Переговори Дмитра Мєдвєдєва і Гурбангули Бердімухамедова завершилися без узгодження конкретних термінів відновлення поставок туркменського газу до Росії.

Помічник президента РФ Сергій Приходько повідомив, що така мета на переговорах не ставилася. Ціна, по якій Туркменія продаватиме газ, також не була визначена.

Нагадаємо, поставки туркменського газу були перервані в квітні 2009 року, після вибуху на ділянці газопроводу САЦ-4.

Туркменія поклала відповідальність за те, що трапилося на "Газпром", який нібито без повідомлення різко скоротив об'єми відбираного газу. Російський монополіст відкинув ці звинувачення.

На переговорах з Мєдвєдєвим туркменський президент заявив, що фахівці проводять останню технічну перевірку газопроводу, після чого може бути відновлена його експлуатація. "Туркменгаз" бере тайм-аут у "Газпрома", оскільки проводяться всі профілактичні і слідчі дії", - сказав Бердімухаммедов. Тим часом про завершення ремонту газопроводу повідомлялося ще в кінці травня.

Кажучи про ціну туркменського газу, Бердімухаммедов підтвердив, що вона "буде йти по формулі". Яка саме формула використовуватиметься, президент Туркменії не уточнив.

Як повідомлялося, є два можливі варіанти: перша формула враховує середню ціну на газ в Європі, на внутрішньому ринку України і на півдні Росії за останні шість місяців, друга - тільки оптові ціни на газ в Європі і на Україні (ціни на Україні враховуються у зв'язку з тим, що саме ця країна є кінцевим споживачем туркменського газу).

За словами Приходько, в найближчі тижні представники "Газпрома" і туркменської сторони продовжать консультації про відновлення поставок газу.

Читайте також:

Україна хоче обійти Росію в газовому питанні за допомогою Ашгабаду

Росія: відсутність газових штрафів для України – добра воля Путіна

Україна дотримуватиметься умов газового договору з Росією

Тимошенко пішла на поступки Путіну: газові компроміси України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: