Обама та Мєдвєдєв прибули до Праги підписувати договір по СНО

Президенти США і РФ збираються вивчити 160 сторінок документів, підписати, а потім, як сподівається Москва, Обама переконає Європу у безпечності Росії.

Президенти Росії і США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама в четвер вранці прибули в Празький град, де відбудеться церемонія підписання Договору по СНО і пройдуть переговори двох лідерів.

Главу російської держави зустрів президент Чехії Вацлав Клаус. Лімузин російського лідера зупинився біля Матішових воріт першого внутрішнього двору Града. До приїзду високих гостей тут вишикувалась почесна варта і розстелена червона килимова доріжка.

Обмінявшись вітаннями, Медведєв і Клаус пройшли в Перший Церемоніальний палац і піднялися до зали. Там до лідерів Росії і Чехії приєднався президент США Барак Обама, який прибув в Празький град на кілька хвилин раніше.

Президенти Росії і США привітали один одного, після чого лідери трьох країн вирушили у внутрішній сад, де з'явилися перед фотокамерами.

Після зустрічі віч-на-віч президентів РФ і США відбудеться церемонія підписання нового Договору по СНО. Підготовлена до підписання угоду представляє собою пакет документів обсягом понад 160 сторінок.

Новий Договір передбачає скорочення арсеналів обох країн. У новому Договорі прописані положення, що стосуються визначень, обміну даними, повідомлень, переобладнання і ліквідації, інспекції та процедур перевірки, а також заходів зміцнення довіри.

Росія намагалася добитися, щоб у договорі були прописані обмеження з протиракетної оборони, але зробити це їй не вдалося. Як визнають спостерігачі, для РФ укладення договору більш важливе, ніж для США.

Як заявив у четвер прес-секретар президента США Роберт Гіббс журналістам на борту президентського літака по дорозі до Праги, Білий дім розраховує, що новий Договір щодо СНО буде ратифікований американським сенатом вже цього року. Він відзначив, що договори про скорочення стратегічних наступальних озброєнь традиційно користувалися підтримкою законодавців від обох провідних політичних партій США.

Раніше спостерігачі передбачали протидію в сенаті США з боку республіканців. Для ратифікації договору необхідні дві третини голосів сенаторів - не менше 67. В даний час демократи мають в своєму розпорядженні тільки 57 голосами, їх повинні підтримати і двоє незалежних сенаторів. Вісім голосів доведеться отримати в таборі республіканців. У випадку з Держдумою і Радою Федерації РФ проблем з ратифікацією не буде, вважають експерти.

Як стало відомо, після того, як Мєдвєдєв покине Прагу, Обама в резиденції американського посла зустрінеться з керівниками 11 країн Європи - Чехії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Болгарії, Хорватії, Словенії, Литви, Латвії, Естонії і Румунії. Як очікується, Обама буде обговорювати з лідерами країн ЄС перспективи розвитку євроатлантичного співробітництва. Як пишуть американські ЗМІ, Обама за обідом з главами європейських країн закличе відмовитися від стереотипів щодо Росії. Обама збирається закликати лідерів 11 країн Центральної і Східної Європи відмовитися від застарілих установок часів "холодної війни" і почати ставитися до Росії по-новому.

 

Читайте також:

Росія і США підпишуть договір про роззброєння без урахування пропозицій Москви

США оприлюднили нову ядерну стратегію

Кремль погодив всі документи для підписання договору з США про озброєння

ВідеоОбама і Мєдвєдєв прибули в Чехію для підписання договору

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: