Президентом Бразилії може вперше стати жінка

У Бразилії - другий тур президентських виборів. На вищу посаду претендують "спадкоємиця" чинного президента Ділма Руссефф та опозиційний кандидат Жозе Серра.

Вирішальний, другий тур виборів президента розпочався у неділю в Бразилії, на якому визначиться наступник чинного глави держави Луїша Інасіу Лула да Сілви.

На вищу посаду претендують "спадкоємиця" чинного президента Ділма Руссефф від Партії трудящих і висуванець опозиційної Соціал-демократичної партії, екс-губернатор штату Сан-Паулу Жозе Серра.

У першому турі за Руссефф проголосували 47% виборців, за Серра - 33%

За даними опитувань, Ділму Руссефф підтримує набагато більше бразильців, ніж Жозе Серра.

За обрання Руссефф виступав сам Лула да Сілва, який пропрацював обидва своїх президентських терміни з рекордними рейтингами популярності. Балотуватися втретє поспіль йому не дозволяє конституція.

Якщо Ділма Руссефф вдасться виграти вибори, вона стане першою жінкою-президентом Бразилії.

У Бразилії використовується електронна система голосування, тому остаточні результати очікуються протягом декількох годин після закриття дільниць.

68-річний Жозе Серра раніше був губернатором Сан-Паулу, найбільш густонаселеного штату Бразилії, а також обіймав посаду міністра охорони здоров'я.

Його кампанія пройшла під гаслом "Бразилія може більше", серед передвиборних обіцянок - вдосконалення системи держуправління, але не радикальна зміна існуючого політичного курсу.

62-річна Ділма Руссефф працювала на посаді глави адміністрації Лула да Сілви, на виборні посади не претендувала. Вона пообіцяла продовжувати політику, яка сприяла багаторічному економічному зростанню країни.

У неділю в Бразилії також проходять вибори губернаторів у восьми штатах і у федеральному окрузі (де розташована столиця, місто Бразіліа), де переможці не були визначені в першому турі 3 жовтня.

Читайте також:

Бразилія обере президента у другому турі

Уряд бразильського міста в повному складі заарештували за хабарі

У Бразилії індіанці взяли у заручники сотню робітників, що будують ГЕС на "священній" землі

Засуха в Бразилії ускладнила навігацію та змінила зовнішній вигляд столиці

ВідеоПрезидентом Бразилії може вперше стати жінка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: