Президентом Екваторіальної Гвінеї вчетверте став диктатор-канібал

Теодоро Мбасого вже 30 років керує Екваторіальною Гвінеєю. Мешканці країни оголосили президента богом, і вірять, що він може покарати їх блискавкою з неба.

Влада Екваторіальної Гвінеї оголосила, що на президентських виборах у країні знову переміг чинний глава держави Теодоро Обіанг Нгема Мбасого.

За попередніми даними, за нього проголосували 96,7% голосів. При цьому урядовий сайт опублікував результати виборів, хоча оброблена лише чверть бюлетенів.

Всього за симпатії 291 тисячі виборців змагалися чотири кандидати. Нгема Мбасого вперше прийшов до влади 30 років тому і зараз переобирається вчетверте. Тепер він керуватиме країною ще 7 років.

Республіка Екваторіальна Гвінея (РЕГ) є третьою за значенням нафтовидобувною країною Тропічної Африки. Вона вважається однією з найбідніших країн світу, але завдяки інтенсивному видобутку нафти і нечисленності населення валовий внутрішній дохід з розрахунку на душу населення нещодавно перевищив 44 тисячі доларів.

Хоча іноземні донори визнають досягнення РЕГ в соціальній сфері, колишню іспанську колонію нерідко наводять як найбільш волаючий приклад соціальної нерівності.

Більша частина державного бюджету країни знаходиться на особових рахунках президента і його сім'ї під приводом захисту від корупції. Інше питання, що головними корупціонерами Екваторіальної Гвінеї у світі вважають якраз сімейство президента. Наприклад, син глави держави Теодорін володіє розкішною віллою в Каліфорнії.

Зауважимо, що Теодоро Обіанг Нгема Мбасого стабільно обіймає високі позиції в рейтингах "найжорстокіших диктаторів світу".

До влади він прийшов в результаті військового перевороту, скинувши власного дядька (ще більш жорстокого диктатора, ніж він сам), а згодом переобирався президентом на безальтернативних виборах. У країні повністю відсутня вільна преса, а більшість опозиціонерів вигнані або вбиті.

При цьому культ особи Обіанга дійшов до того, що президент був оголошений богом, і багато гвінейців щиро вірять, що він може покарати грішників блискавкою з неба. Ще однією рисою політичного портрета президента Екваторіальної Гвінеї є чутки про його схильність до канібалізму.

Читайте також:

Екс-президент Ліберії постав перед судом за зґвалтування та канібалізм

У Лівії святкують 40-річчя правління Каддафі

У Зімбабве за проїзд в маршрутці розраховуються солодощами

Вдову Піночета звинуватили у відмиванні грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: