Президентом Латвії став лікар-травматолог

Про кандидатуру Затлерса заговорили лише кілька днів до закінчення терміну висунення кандидатів. Це президентство - просто щасливий випадок?

Сейм Латвії в четвер у ході таємного голосування обрав сьомим президентом країни Валдіса Затлерса.

За нього зі 100 парламентарів проголосували 58, проти - 40. Це дало йому право стати президентом без другого туру виборів, передає кореспондент РІА "Новини". За другого кандидата Айвара Ендзіньша було подано 39 голосів, проти нього проголосували 59 парламентарів. Всього в голосуванні брали участь 98 парламентарів.

У короткому виступі після обрання Затлерс подякував за надану довіру, яка накладає на нього обов'язки "служити державі по совісті". За його словами, зараз необхідно подумати про дві речі - цілі та ідеали.

"Історія показує, що народ може багато досягти, якщо єдині цілі та ідеали, і зараз слід зробити все, щоб знов так і було. Якщо цього не буде, народ буде розділений", - сказав обраний президент. "Моя честь - честь народу. Честь служити Латвії," - заявив він.

"Я вдоволений наданою мені довірою, і обіцяю, що працюватиму на користь всього народу Латвії" - сказав Затлерс під час виступу в парламенті.

Затлерс заявив, що на відміну від його попередниці Вайри Віке-Фрейберг, він у своїй роботі робитиме наголос на внутрішню політику - консолідацію латвійського суспільства і підвищення рівня життя.

На цю посаду Затлерса висунули чотири партії правлячої коаліції - Народна партія, об'єднання "Батьківщина і свобода", Латвійська перша партія "латвійський шлях" і Союз зелених і селян.

Це відбулося після того, як ці партії не змогли домовитися про висунення запропонованого Народною партією Маріса Рієкстінша або кандидата від ЛПП/ЛП Каріни Петерсоне.

"Батьківщина і свобода" і СЗК вважали, що всім коаліційним партіям слід домовитися з приводу одного - безпартійного або нейтрального - кандидата.

Кандидатура Затлерса вперше обговорювалася за декілька днів до закінчення терміну офіційного висунення кандидатів. Хоча Затлерс спочатку не погодився балотуватися, надалі він своє рішення змінив. До минулого тижня, коли правляча коаліція офіційно висунула його кандидатом в президенти, він взагалі ніяк не був пов'язаний з політикою. Крім того, Затлерс зізнався, що брав гроші у своїх пацієнтів, що багатьма трактується як порушення закону.

Безпартійний Затлерс народився в 1955 році, одружений, в сім'ї троє дітей. Закінчив Ризький медичний інститут, з 1994 року є керівником Лікарні травматології і ортопедії.

Кар'єру починав як травматолог-ортопед, пізніше став завідувачем відділення травматології другої Ризької лікарні. Володіє 15-річним міжнародним досвідом професійної роботи в медицині.

Новий голова держави брав участь в ліквідації наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС. Входив у Народний фронт Латвії. 

Термін повноважень нинішнього президента Латвії емігрантки з Канади Вайри Віке-Фрейберги закінчується 7 червня. Вперше вона була обрана в 1999 році і переобрана в 2003 році. За законом Латвійської Республіки, одна і та ж особа не може займати посаду голови держави більше восьми років.

Згідно з основним законом Латвії, президент виконує тільки представницькі функції, вся повнота виконавчої влади лежить на уряді, а законодавчої - на парламенті.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: