Президентом Молдови може стати посол у Росії

Якщо в кінці травня голову держави обрати не вдасться, виконуючий обов'язки президента Володимир Воронін розпустить парламент і призначить повторні вибори.

Молдавські комуністи висунули другого кандидата на посаду президента країни - посла Молдови в Росії Андрія Негуцу.

Він змагатиметься з нинішнім прем'єр-міністром Молдови Зінаїдой Гречаной. Вибори відбудуться 28 травня.

Відзначимо, президента в Молдові обирає парламент. Вибори проходять у два тури (другий проводиться в тому випадку, якщо жоден з кандидатів не набрав 61 голос). Якщо в кінці травня голову держави обрати не вдасться, виконуючий обов'язки президента Володимир Воронін розпустить парламент і призначить повторні вибори.
Як повідомлялося, в першому турі Зінаїді Гречаній не вистачило одного депутатського голосу, щоб стати президентом. 20 травня за неї проголосували 60 парламентарів від Комуністичної партії. За іншого кандидата - нейрохірурга Станіслава Гроппу не було віддано жодного голосу.

Нагадаємо, в квітні 2009 року в Молдові минули парламентські вибори, за результатами яких правляча Партія комуністів отримала більшість голосів (60 з 101). У законодавчий орган також минули три опозиційні партії, які потім відмовилися брати участь в голосуванні по кандидатурі президента.

Читайте також:

У Молдові комуністи готові до ще одних виборів до парламенту

Опозиція зірвала вибори президента Молдови

Молдова просить Євросоюз захистити свою незалежність від Румунії

Президент Молдови Воронін обраний спікером парламенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: