Президентом ПАР став політик, звинувачений у зґвалтуванні

Парламент ПАР обрав лідера правлячої партії Джейкоба Зуму президентом. Його імідж не похитнули звинувачення в корупції та зґвалтуванні. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Лідер партії Африканський національний конгрес (АНК) Джейкоб Зума офіційно вибраний президентом ПАР.

Фактично питання про президентство Зуми було вирішене на виборах 22 квітня, коли АНК отримала більшість місць в парламенті. Тепер же парламент формально проголосував за обрання лідера АНК новим главою держави.

За Зуму проголосували 277 депутатів, причому як мінімум 13 з них не є членами АНК. Основний суперник Зуми, представник партії "Народний конгрес" Мвуме Дандала, отримав 47 голосів.

Всі 67 парламентарів, що представляють головну опозиційну партію "Демократичний альянс", утрималися від голосування.

У 2005 році Зума був звільнений з поста віце-президента у зв'язку з тим, що йому пред'явили звинувачення в корупції. Після цього його протягом декількох років періодично звинувачували в корупції і навіть в зґвалтуванні.

Восени 2008 року президент Табо Мбеки, якого визнали ініціатором незаконного переслідування Зуми, вимушений був достроково піти в відставку (обов'язки глави держави після цього виконував представник АНК Кгалема Мотланте). Проте останні звинувачення були зняті із Зуми лише на початку квітня 2009 року.

Читайте також:

На виборах на Луганщині відпрацювали політтехнології

Молдавська опозиція відмовилася формувати керівництво парламенту

Новим президентом Панами став мультимільйонер

Вибори у ПАР: вже відомий новий президент, проте не відома перша леді

ВідеоПрезидентом ПАР став Джейкоб Зума

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: