Президентом Євросоюзу став бельгійський прем'єр

Ерман ван Ромпей був висунутий кандидатом на посаду президента ЄС від Швеції. Рейтинг його основного конкурента Тоні Блера врахували недостатньо високим. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Прем'єр-міністр Бельгії Ерман ван Ромпей обраний першим президентом Євросоюзу.

Вибори відбулися на екстреному саміті співдружності європейських держав 19 листопада в Брюсселі.

Кандидатура Ромпеєм незадовго до голосування була офіційно висунута Швецією, яка зараз головує в ЄС. Раніше кандидатами на цю посаду серед інших вважалися екс-президент Латвії Вайра Віке-Фрейберга та колишній прем'єр-міністр Великобританії Тоні Блер, їх так і не висунули.

Кандидатуру Блера активно лобіював нинішній британський прем'єр Гордон Браун, але незадовго до голосування Даунінг-стріт відмовився від цих планів, вважаючи рейтинг колишнього прем'єра недостатньо високим.

Крім того, на саміті був обраний глава дипломатичного відомства Євросоюзу: нею стала британка, єврокомісар з питань торгівлі Кетрін Ештон. Її кандидатура також була висунута Швецією.

Як повідомлялося, щомісячна зарплата першого президента Євросоюзу без урахування оплачуваних представницьким бюджетом витрат, складе 24 тисячі євро.

Вибори нового глави ЄС стали можливими після того, як усіма країнами-учасницями Євросоюзу було підписано і ратифіковано Лісабонський договір, який передбачає низку інституційних реформ ЄС. Договір набуває чинності з 1 грудня цього року.

Читайте також:

Стала відома зарплата майбутнього президента Євросоюзу

Глава Європарламенту хоче бачити на посаді президента ЄС жінку

У Великобританії відмовилися від референдуму по Лісабонському договору

ВідеоПрезидентом Євросоюзу став прем'єр Бельгії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: