Президентська комісія підтримала заборону комуністичної символіки

В Молдові Комісія з вивчення та оцінки тоталітарного комуністичного режиму назвала серп і молот безповоротно скомпроментованими символами.

Комісія з вивчення та оцінки тоталітарного комуністичного режиму запропонувала заборонити в Молдові комуністичну символіку, а також терміни в назві політичних партій. Як уточнює ІА "Новини-Молдова", на церемонії вручення підсумкового документа виконуючому обов'язки президента Молдови Міхай Гімпу керівник комісії Георге Кожокару заявив, що "серп і молот, як символи, безповоротно скомпрометовані".

Комісія, заснована самим Гімпу на початку 2010 року, порекомендувала відкрити в кожному населеному пункті музеї комунізму зі списками жертв цього режиму. Крім того, експерти із числа істориків, юристів і письменників запропонували написати підручник з історії комунізму. Також пропонується сформувати нову комісію, яка змогла б оцінити збиток, який комуністи завдали Молдові.

Доповідь президентської комісії буде представлена парламенту країни. У документі, що містить більше тисячі сторінок, проаналізовано період з 1924 по 1991 роки. За словами представників комісії, у ньому перераховані "всі гріхи комуністичного режиму", які були здійснені в Молдові в цей час. На підставі доповіді Міхай Гімпу планує запропонувати депутатам оголосити компартію поза законом.

Комуністична партія перебувала при владі в Молдові протягом восьми років. Після парламентських виборів, що відбулися в липні 2009 року, комуністи не отримали більшості місць у парламенті. У результаті контроль над парламентом і урядом перейшов до коаліції з чотирьох партій.

При цьому новому правлячому альянсу не вистачило депутатських голосів для обрання президента. Відповідно до чинного законодавства, у разі провалу президентських виборів парламент розпускається. Правляча коаліція виступила проти нових парламентських виборів і запропонувала змінити конституцію. Комуністи виступили проти цієї пропозиції.

У листопаді 2009 року депутат від Демократичної партії Олег Срібно вже пропонував заборонити комуністичну символіку. При цьому він зазначив, що не наполягає на забороні самої компартії. Він підкреслив, що мова йде лише про зниження її впливу в суспільстві.

Читайте також:

Молдова оголосила війну комуністичному минулому

Молдова вимагає судити в.о. президента "за дискримінацію пам'яті"

Ющенко закликав створити Міжнародний трибунал над злочинами комунізму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: