Президенту Гондурасу заборонили повертатися додому

Уряд Гондурасу обіцяє зробити все можливе для того, щоб Мануеля Селайю не пустили в країну.

Тимчасовий уряд Гондурасу заявив, що не дозволить поваленому президентові Мануелю Селайї повернутися в країну.

У ніч на 28 червня військові вчинили заколот і захопили владу в Гондурасі, а президента Селайю силоміць вивезли до Коста-Ріки. В суботу Селайя підтвердив, що повернеться на батьківщину в неділю у супроводі "кількох президентів" дружніх держав.

"Я розпорядився зробити все можливе для того, щоб Селайю не пустили в країну", - сказав один зі співробітників МЗС Гондурасу Енріке Ортес.

"Ми не допустимо, щоб в країні почалися безлади, хто-небудь спробував убити або поранити президента, або загинули люди", - заявив він.

За даними західних ЗМІ, з Селайєю до Тегусігальпи повинні прилетіти лідери Аргентини і Еквадору Кристина Кіршнер і Рафаель Корреа, а також голова Генассамблєї ООН Мігель д'Еското.

В суботу тимчасовий уряд Гондурасу оголосив про вихід з Організації американських держав (ОАД), яка 2 липня висунула вимогу протягом 72 годин повернути повноваження президентові.

Глава Гондурасу обирається на один термін без права переобрання. Після того, як Селайя став президентом, він неодноразово заявляв, що хоче балотуватися на другий термін, і запропонував провести референдум щодо змін конституції, проти чого виступила опозиція.

Протистояння сторін досягло піку, коли президент відправив у відставку вище військове керівництво, яке відмовилося забезпечувати проведення референдуму, що призвело до державного перевороту.

Читайте також:

Гондурас виключили з Організації американських держав

Чавес: Гондурас "знаходиться на порозі кривавої різанини"

ООН підтримала президента Гондурасу

ООН вимагає повернути владу в Гондурасі законному президенту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: