Президенту Ірану пригрозили судом

Екс-президент Ірану погрожує подати до суду на нинішнього очильника країни через різкі висловлювання.

Родина колишнього президента Ірану Алі Акбара Хашемі Рафсанджані, який вважається однією з найбагатших і впливовіших людей в країні, заявила, що подасть до суду на президента Махмуда Ахмадінеджада за його висловлювання в ході передвиборної кампанії.

Під час теледебатів між Ахмандінеджадом та іншим кандидатом на майбутніх президентських виборах Світом Хоссейном Мусаві Ахмадінеджад заявив, що багато з прибічників Мусаві, у тому числі сини Рафсанджані, в минулому користувалися значними фінансовими привілеями.

Представники родини Рафсанджані, які заявили про подачу позову проти Ахмадінеджада, відзначили, що зроблять це вже після президентських виборів, намічених на 12 червня, щоб прибічники президента не подумали, що його намагаються виключити з передвиборчої гонки.

Тим часом, очолювана самим Хашемі Рафсанджані Рада з визначення політичної доцільності (в обов'язки цього органу входить вирішення суперечок між парламентом і Радою вартових конституції) виразив свій протест в офіційному листі, направленому на телебачення.

При аятоллі Хомейні Хашемі Рафсанджані вважався другою людиною в державі. До 1989 року він займав посаду спікера парламенту. З часом за ним закріпилося прізвисько "сірого кардинала". За деякими даними, після революції і скидання шахського режиму він, його близькі й оточення змогли негласно отримати у власність численні підприємства і встановити контроль над найважливішими секторами економіки країни.

Під час свого президентства з 1989 по 1997 роки Рафсанджані намагався проводити реформи по лібералізації економіки і створенню в Ірані вільного ринку, що, проте, привело до неконтрольованого зростання інфляції.

Сам Рафсанджані та його близькі вважаються представниками іранської бізнес-еліти, тісно пов'язаної з державними структурами.

Читайте також:

Саркозі пригрозив Ірану ізоляцією

Президент Ірану купує голоса виборців картоплею

Кандидат у президенти Ірану обіцяє покінчити з Ізраїлем одним ударом

В Ірані затверджено 4 кандидати в президенти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: