Президенту Тунісу і півсотні його соратникам остаточно "обмежили свободу"

Набули чинності санкції ЄС проти поваленого президента Тунісу і його оточення.

Офіційна газета Євросоюзу опублікувала список осіб на чолі з президентом-утікачем Тунісу Зіном аль-Абідін Бен Алі, проти яких ЄС ввів санкції. Тим самим так звані "обмежувальні заходи" набули чинності.

Схвалені 31 січня главами МЗС 27 країн ЄС санкції передбачають "заморожування активів, що належать або знаходяться під контролем осіб, які несуть відповідальність за розкрадання державних коштів в Тунісі, а також пов'язаних з ними осіб".

Всього в списку значаться прізвища 48 осіб, включаючи самого бен Алі і його дружину.

У середині січня на хвилі невдоволення незадовільними соціальними умовами, розгулом корупції і безробіттям в Тунісі відбувся державний переворот.

Президент бен Алі втік з Тунісу в Саудівську Аравію, влада перейшла до прем'єр-міністра, а потім до спікера парламенту. У країні було сформовано тимчасовий уряд національної єдності. Нова влада дозволила всі заборонені раніше політичні партії і оголосила амністію політв'язням.

У ході народних хвилювань в Тунісі загинули понад 80 людей, сотні постраждали. Матеріальний збиток держави оцінюється в 1,6 мільярда євро. Заворушення в країні як і раніше тривають.

Читайте також:

У поваленого президента Тунісу відібрали особистий літак

Євросоюз залишив поваленого президента Тунісу без грошей

Поваленого президента Тунісу взявся розшукувати Інтерпол

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: