Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Презумпція згоди: В Нідерландах всі повнолітні громадяни стали донорами внутрішніх органів

Якщо людина за життя не напише відмову, її автоматично зарахують до списку донорів.

В Нідерландах всіх громадян старше 18 років внесуть в реєстр донорів внутрішніх органів, якщо вони не напишуть відмову. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Законопроект про внесення усіх повнолітніх громадян в список добровольців прийняла верхня палата нідерландського парламенту. Відрив підтримуючих документ сенаторів від його супротивників виявився невеликим - 38 голосів проти 36.

Зі вступом закону в силу всім, хто ще не виявив бажання стати донором, буде направлено два попередження. У них громадянам запропонують відмовитися від передачі своїх органів державі після смерті. Якщо адресат не відповість на обидва листи, його автоматично внесуть у список. Проте написати відмову згодом можна буде у будь-який момент.

Deutsche Welle уточнює, що брак донорських органів є багаторічною проблемою королівства. Нідерландська радіостанція NOS раніше наводила дані за першу половину 2016 року, коли, не дочекавшись своєї черги на необхідні органи, в лікарнях померли 57 пацієнтів. У 2015-му в регістрі донорів була зареєстрована чверть населення Нідерландів у віці від 12 років.

В Україні також досі діє презумпція незгоди, тобто особа має задокументувати свою згоду стати посмертним донором.

Залиште свій коментар

Вибір редакції