При зіткненнях на заході Кот-д'Івуару загинуло щонайменше 800 осіб

В Кот-д'Івуарі продовжуються зіткнення між прихильниками нинішнього президента і військами колишнього, в результаті чого загинули сотні мирних жителів.

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) повідомив про загибель як мінімум 800 людей у ході "міжобщинних" зіткнень в місті Дукуе на заході Кот-д'Івуару 29 березня.

Як повідомляє агентство Франс Прес, представники МКЧХ, які побували на місці трагедії 31 березня і 1 квітня, "особисто бачили дуже велику кількість тіл".

Тисячі жінок, чоловіків та дітей втекли з району Дукуе, що з понеділка став ареною боїв і грабежів. Починаючи з вівторка, місто контролюється силами визнаного міжнародним співтовариством президента Алассана Уаттара.

"Ця подія особливо шокує своїми масштабами і жорстокістю. МКЧХ засуджує прямі атаки проти цивільних осіб і закликає сторони конфлікту за будь-яких обставин забезпечувати захист населення на підконтрольних їм територіях", - цитує агентство представника МКЧХ.

Кот-д'Івуар в даний час охоплено конфліктом між екс-президентом Лораном Гбагбо і визнаним міжнародним співтовариством президентом Алассане Уаттара.

Після другого туру виборів у грудні 2010 року Гбагбо відмовився поступитися владу своєму супротивнику Уаттара, легітимність якого формально визнала ООН. З березня армія Гбагбо стала застосовувати проти своїх противників важке озброєння. Повітряний простір і межі Кот-д'Івуара були тимчасово закриті напередодні у зв'язку з важкими обставинами на тлі політичних чвар після президентських виборів.

У четвер війська Уаттара увійшли в Абіджан - найважливіше економічне місто країни, всього в 143 кілометрах від столичного конгломерату. У середині тижня вони увійшли в політичну столицю країни місто Ямусукро. Війська Уаттара в останні дні отримали ще кілька важливих перемог, зайнявши міста Буафле і Сінфра.

Табір Гбагбо в п'ятницю повідомив про успішне відбиття наступу сил Уаттара на резиденцію і палац Гбагбо в Абіджані.

Рада Безпеки ООН прийняла в четвер резолюцію, покликану покласти край насильству в Кот-д'Івуарі, оголосивши санкції проти Гбагбо і його найближчого оточення. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав Гбагбо віддати владу Уаттару. Генсек підкреслив, що всі винні у порушенні прав людини в Кот-д'Івуарі повинні бути притягнуті до відповідальності перед міжнародними законами.

Читайте також:

Революція в Кот-д'Івуарі: противники президента штурмують його резиденцію

Cтолицю Кот-д'Івуара захопили опозиціонери

Війська Кот-д'Івуара обстріляли ринок і будинки опозиції, десятки загиблих

ООН оголосила про початок війни в Кот-д'Івуарі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: