Причини катастрофи літака Качинського стануть відомі до червня

Попередній рапорт причин польської авіакатастрофи, що мав бути опублікований протягом 30 днів після аварії, нарешті оприлюднять до червня, що й проллє світло на причини катастрофи літака Качинського під Смоленском.

Попередній рапорт причин катастрофи літака президента Польщі Леха Качинського, який розбився 10 квітня під російським Смоленськом, може бути оприлюднений до червня.

Про це повідомив Едмунт Кліх - представник Польщі в комісії Міждержавного авіаційного комітету Російської Федерації, яка розслідує катастрофу.

Він зазначив, що зазвичай попередній рапорт причин авіакатастрофи оприлюднюється упродовж 30 днів, але через важливість справи у випадку літака Качинського його підготовка займе більше часу.

"Ми домовилися з російською стороною, що до двох місяців від випадку якась форма вступного рапорту буде опублікована", - сказав Кліх, якого цитують польські медіа.

Польський представник в комісії, який за кілька днів після катастрофи заявив публічно про те, що поляки виконують роль прохачів під час розслідування причин катастрофи, цього разу оцінив співпрацю з росіянами дуже позитивно.

"Співпраця є особливо доброю, відколи визначено, що дослідження буде проводитися згідно 13 доповнення Конвенції про міжнародний цивільний авіарух... Ми в кращій ситуації, ніж якби це був цивільний літак якоїсь авіалінії", - пояснив він.

Кліх також зауважив, що смоленська авіакатастрофа сталася через дуже багато факторів, і що найгірша погода не може бути причиною падіння президентського літака.

Як повідомлялося, польська прокуратура планувала 22 квітня оприлюднити запис двох основних "чорних скриньок" літака Качинського, що дозволило б пролити світло на причини авіактастрофи.

Однак того дня прокурори заявили, що оприлюднять записи лише після того, як отримують оригінали від росіян та проведуть експертизу авнтентичності записів.

Поляки розраховували отримати оригінали "до двох тижнів", але 7 травня генеральний прокурор Польщі Анджей Серемет після візиту до Москви заявив , що через погану якість записів зміст "чорних скриньок" буде оприлюднено пізніше, ніж планувалося.

Найбільша опозиційна партія у Польщі "Право і справедливість", співзасновником якого був трагічно загиблий президент Качинський, критикує польські власті за те, що вони не перейняли слідства смоленської авіакатастрофи у росіян, без дозволу яких польські прокурори навіть не мають права оприлюднювати докази у справі.

Опозиціонери і низка оглядачів також відзначають, що місяць після авіакатастрофи літака президента Польщі практично нічого не відомо про її причини, а на місці катастрофи можна було знайти особисті речі жертв та уламки президентського лайнера.

Опозиціонери також намагаються з'ясувати, чому слідство катастрофи ведеться, як у випадку цивільних авіарейсів, в той час як президентський ТУ-154 був літаком Міністерства оборони Польщі.

Нагадаємо, катастрофа польського урядового літака сталася 10 квітня під час заходу на посадку на аеродром "Північний" під Смоленськом, в умовах густого туману. Президент Польщі Лех Качинський на чолі офіційної делегації, де було багато польських високопосадовців і все військове керівництво країни, прямував в Катинь, щоб взяти участь у жалобним заходах. Ніхто з 96 людей, які перебували на борту, не вижив.

Читайте також:

Пілоту Качинського не вистачило 5 секунд, щоб уникнути катастрофи

Причиною падіння літака Качинського могло стати масове використання мобільних телефонів

Смоленські жителі продають полякам уламки літака президента

Дані "чорних скриньок" Ту-154: перед катастрофою у кабіні пілотів був сторонній

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: