Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Причиною аварії ракети "Союз" стали помилки під час збирання на Байконурі - "Роскосмос"

Компанія планує повторне збирання двох інших ракет "Союз".

Аварія ракети "Союз-ФГ" на космодромі Байконур в середині жовтня трапилася через неналежне збирання деяких деталей.

Про це повідомляє глава аварійної комісії Центрального науково-дослідного інституту машинобудівництва Олег Скоробогатов, передає "ТАСС".

За його словами, причиною стала деформація давача розділення першого і другого ступеня ракети під час збирання.

"Причиною нештатного поділу стало невідкриття кришки сопла відведення бака окислювача блоку "Д" через деформацію штоку давача контакту поділу (вигин на 6 градусів), допущену під час складання "пакету" на космодромі Байконур", - сказав Скоробогатов. 

Він запевнив, що ця інформація доведена та підтверджена документально. Тобто аварія відбулася, за його словами, через деформацію давача, що могло статися тільки під час збирання на Байконурі, а не на заводі-виробнику. 

Також повідомляється, що "Роскосмос" збере наново дві ракети "Союз", аби уникнути повторної деформації датчика. 

"Аварійною комісією розроблені пропозиції та рекомендації з перевірки ракет-носіїв зібраних в "пакет", які передбачають розбирання "пакетів", перевірку давачів контакту-поділу та повторне складання "пакетів" з проведенням додаткових заходів і додаткового контролю", - додав Скоробогатов.

Нагадаємо, 11 жовтня в Казахстані після запуску ракети "Союз" з космодрому Байконур сталася "аварія носія". На борт МКС повинні були вирушити американський астронавт Тайлер Хейг і російський космонавт Олексій Овчінін. Все було готове до зльоту, і ракета відірвалася від землі, однак сталася аварійна ситуація – другий ступінь ракети втратив орієнтацію і двигуни вимкнулися. Екіпаж в аварійній капсулі відокремився від корабля і приземлився. Обидва космонавти вижили і не потребували медичної допомоги.

За даними джерел "Інтерфаксу", причиною аварії під час запуску ракети "Союз" з космодрому Байконур могло стати погане кріплення бічних блоків другого ступеня ракети-носія.

ВідеоЕксперти назвали причини невдалого старту ракети "Союз"

З Байконуру невдало стартувала російська ракета із двома астронавтами на борту. За лічені секунди капсула із астронавтами - американцем та росіянином - від'єдналася і впала. Космонавти живі. Про ймовірні причини провалу - у сюжеті. 

Експерти назвали причини невдалого старту ракети "Союз"

Роскосмос опублікував відео моменту аварії. На кадрах видно, як ракета-носій набирає висоту і залишає після себе білий слід в небі, проте в якийсь момент відбувається вибух.

Залиште свій коментар

Вибір редакції