Причиною девальвації в Білорусі назвали вибори Лукашенка

Вибори в Білорусі, на яких переміг Олександр Лукашенко, призвели до прийняття ряду рішень, що вплинули на фінансову ситуацію в країні.

Складна фінансова ситуація, в якій опинилася Білорусь, пов'язана з результатами президентських виборів в країні, що пройшли в кінці 2010 року. Таку думку висловив помічник президента Росії Аркадій Дворкович.

За словами російського чиновника, вибори в Білорусі, на яких переміг Олександр Лукашенко, призвели до прийняття ряду рішень, що вплинули на фінансову ситуацію в країні. Раніше в ЗМІ, зокрема, зазначалося, що середні зарплати в країні були підвищені на третину до 500 доларів.

23 травня Національний банк Білорусі різко знизив офіційний курс білоруського рубля, провівши девальвацію валюти приблизно на 56 відсотків. Протягом останніх місяців білоруси в масовому порядку скуповували долари і євро, однак влада країни запевняла, що одномоментної девальвації не відбудеться.

До травневого рішення Нацбанку в країні існувало кілька обмінних курсів. Зокрема, вартість валюти формувалася на позабіржовому ринку, "відв'язати" свої курси від офіційного дозволили і обмінним пунктам.

Для стабілізації фінансової ситуації в країні Білорусь попросила кредит у Росії. Як стало відомо в середині травня, умови кредиту на 3-3,5 мільярда доларів, які будуть виділені через фонд ЄврАзЕС, вже практично узгоджені. Тим не менш, гроші у Білорусію поки не надійшли, коли це буде зроблено, поки не повідомляється.

Варто зазначити, що сама білоруська влада раніше називала інші причини валютної кризи. У середині квітня Олександр Лукашенко заявив, наприклад, що нестача валюти викликана різким зростанням цін на сировину. На початку квітня президент говорив, що криза пов'язана з тим, що в Білорусі влітку будуть підвищені митні збори на імпортні автомобілі.

Читайте також:

Лукашенко пообіцяв подолати валютну кризу за 2 місяці

Росія не дасть Білорусі кредит на порятунок економіки

Економіку Білорусі може врятувати кредит у 8 млрд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: