Придністров’я прийме нову конституцію за російським зразком

У новому проекті конституції президентом може обиратися одна й та сама особа необмежену кількість разів. Придністровська влада називає закон практично ідентичним російському.

Придністров'я готове до прийняття нової конституції. Влада невизнаної республіки підкреслює те, що новий Основний закон практично ідентичний російському аналогу.

Однак, придністровський варіант конституції відрізняється тим, що дозволяє президенту переобиратися необмежену кількість разів.

Зокрема, у проекті нової конституції Придністров'я немає пункту про те, скільки термінів поспіль одна й та сама особа може обіймати президентську посаду. Смирнов, який керує республікою з 1991 року, ні разу не пояснив відсутність цього пункту.

За інформацією з джерел у адміністрації Кремля, російській владі не подобається ідея наділення Смирнова безмежною владою, так як до президента ПМО багато претензій, у тому числі економічних.

Проект нової придністровської конституції вже прийнятий, референдум за його твердженням запланований на 24 січня 2010 року. Конституційна комісія при президенті затвердила остаточний варіант Основного закону. Затверджений президентом текст нової конституції вже надійшов до парламенту республіки.

Нова конституція за зразком російської пропонує ввести в республіці двопалатний парламент, що складається з законодавчої ради і ради представників. Члени останнього органу будуть призначатися президентом.

Президент також отримає право розпускати законодавчий орган. Під владну структуру буде введено посаду прем'єр-міністра - його буде призначати глава держави. У той же час пост віце-президента буде скасовано.

На початку жовтня лідер Придністров'я заявив, що республіка готова увійти до складу Росії, і він продовжує розвивати цю позицію. Як підкреслює Смирнов, система освіти та правоохоронних органів у Придністров'ї вже давно працюють за російським зразком.

У той же час у проект Основного закону Придністров'я не потрапила норма про проведення виборів за партійними списками. Як заявив Смирнов, він проти партій, а голосувати треба за конкретну людину.

Прийняття нової конституції ініціював сам Смирнов після спроби навесні непідконтрольної йому парламенту під керівництвом спікера Євгена Шевчука домогтися скасування посади віце-президента і введення посади прем'єр-міністра. У результаті конфлікту Шевчук добровільно пішов у відставку. Тепер у разі схвалення нової конституції парламент буде розпущено.

Росія не в захваті від планів Смирнова зі зміцнення вертикалі влади. Влітку в Придністров'ї побував голова комітету Держдуми з міжнародних справ, заступник секретаря президії генеральної ради "Єдиної Росії" Костянтин Косачов. Тоді Косачов розкритикував конституційну реформу. Напередодні він підтвердив, що не вітає зміну придністровської конституції.

Читайте також:

Придністров'я готове увійти до складу Росії

Молдова поставить перед ЄС питання про виведення російських військ з Придністров'я

Лідер забороненої партії "Родина" втік до Придністров'я

Триколор Росії став державною символікою Придністров'я

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: