Прихильники Ассанжа "напали" на Швецію, зламавши урядові сайти

Ассанжа ізолювали в британській в'язниці. Він зміг лише поговорити три хвилини з адвокатами і з послом Австралії. В той же час його прихильники здійснюють атаку за атакою на "ворожі" сайти.

Прихильники скандального сайту WikiLeaks розгорнули акцію відплати за ув'язнення Джуліана Асаанжа. Вона була направлена також і проти шведської влади. Зокрема, вони зламали в четвер сайт шведського уряду, і він був недоступний протягом декількох годин.

У той же час Джуліан Ассанж, що знаходиться у в'язниці Wandsworth, практично не має зв'язку із зовнішнім світом, позбавлений Інтернету. У середу йому вперше дозволили протягом трьох хвилин переговорити по телефону з юридичними радниками. Ув'язнений отримав від прихильників WikiLeaks одяг, листи, а також книги.

Першу телефонну розмову із засновником австралійцем ом Ассанжем, який перебуває в попередньому ув'язненні в лондонській в'язниці, провів у четвер офіційний представник посольства Австралії у Великобританії. Дипломат має намір відвідати ув'язненого.
Засновник WikiLeaks знаходиться в очікуванні вирішення справи про його екстрадицію до Швеції, де його звинувачують у зґвалтуванні та інших злочинах сексуального характеру.

Прихильники Ассанжа вважають, що справа проти нього сфабрикована для того, щоб зупинити викриття WikiLeaks. Хостери та платіжні системи розривають відносини з сайтом. Як переконані прихильники сайту, вони роблять це під тиском адміністрації США та інших країн, чиї інтереси торкнулося оприлюднення секретних документів.

Прихильники Ассанжа, окрім зламу урядового шведського сайту, атакували сайти платіжних систем Visa, MasterCard та PayPal, що відмовилися забезпечувати переклад пожертвувань на рахунок WikiLeaks.

"Хактивісти" стверджують, що ведуть боротьбу за свободу слова: в Інтернеті, для журналістів, і для громадян країн світу в цілому. Один з них, 22-річний програміст, який називає себе Coldblood (Холоднокровний), заявив: "Кампанія не закінчена, вона до цих пір не ослабла. Все більше людей приєднується до неї. Я бачу це як продовження війни, але не традиційної війни: це війна за інформацію. Ми намагаємося зберегти Інтернет доступним для всіх ".

Акції хакерів поки що являють собою в основному DDoS атаки - це відправка запитів на сервер у кількості, що перевищує його можливості, у результаті чого переповнений запитами сервер виходить з ладу. Для цього сотні добровольців завантажили собі програми, які завалюють ворожі сервера величезною кількістю запитів. Атака починається за сигналом, який учасники одержують у своєму чаті.

У Великобританії ці дії вважаються криміналом, за них можна отримати до двох років ув'язнення.

Наступним може стати Amazon, що відмовив WikiLeaks в хостингу. Цей же сайт продає приватним клієнтам книги, відео-і аудіопродукції.

Можливо, під удар потрапить і Twitter, адже звідти зникобліковий запис групи хакерів, які називають себе Anonymous. Група, яка бере на себе відповідальність за хакерські атаки - це вузьке спільнота хакерів, пов'язане з відомим у певних колах сайтом 4chan. Щоправда, "анонімуси" відкрили інший обліковий запис: Anon_Operationn. Офіційно керівництво сайту Twitter заявило, що не коментує дій, що робляться по відношенню до облікових записів конкретних користувачів. Але джерело повідомило, що останній запис, зроблений "анонімусами", містила посилання на файл з даними про кредитні картки клієнтів однієї з компаній, тому акаунт і був вилучений.

Експерт з комп'ютерної безпеки Керол Терио нагадала, що жертвами DDoS-атак стають не тільки власники серверів, але й клієнти таких компаній, як Amazon, які не можуть здійснювати продажу і покупки через ці сайти. Вона, однак, підкреслила, що дані про кредитні картки клієнтів захищені надзвичайно надійно, тому хакерські атаки не приведуть до їх розкриття.

Поки представники компаній Mastercard і PayPal, які зазнали DDoS-атакам, стверджують, що їм було завдано мінімальної шкоди, і користувачі майже не відчули незручностей. На компанію Visa атака захисників WikiLeaks ніби й зовсім не вплинула.

Читайте також:

З'явилися фото бункера з серверами WikiLeaks

Хакери атакували сайт ліванської газети, що публікує документи WikiLeaks

WikiLeaks розколовся, соратники Ассанжа "повстали" проти культу особи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: