Прихильники Бакієва захопили Джалал-Абад

Зараз обласний центр фактично знаходиться під контролем прихильників сім'ї екс-президента Бакієва.

Прихильники колишнього президента Киргизії Курманбека Бакієва 17 квітня захопили будівлю адміністрації Джалал-Абадської області і місцеве телебачення. Міліція вимагає відставки в.о. міністра МВС.

Тимчасовий уряд Киргизії не приймає належних заходів щодо встановлення контролю в Джалал-Абаді (обласний центр на півдні країни), заявило джерело в місцевій неурядової організації.

"Зараз обласний центр фактичний знаходиться під контролем прихильників сім'ї екс-президента Курманбека Бакієва", - сказало джерело. "Представники тимчасового уряду не ведуть в даний час будь-яких переговорів з лідерами мітингувальників, які контролюють будівлі держадміністрації та регіональної держтелерадіокомпанії", - зазначив співрозмовник.

"Ситуацію ускладнює те, що особовий склад міліції провів у суботу мітинг з вимогою відставки в.о. голови МВС Киргизії Болота Шерніязова, щодо якого співробітники органів внутрішніх справ зажадали провести об'єктивне розслідування подій 6-8 квітня. До того ж на Шерніязова, який прибув в регіон для затримання брата екс-президента Бакієва Жаниша, напали в Джалал-Абаді, і він уже відбув з області ", - відзначило джерело.

"Ситуацію можна розглядати як зіткнення кланових інтересів зі спробою тимчасового уряду встановити контроль в регіоні", - вважає співрозмовник.

Тим часом нова влада Киргизії заявляє, що в Джалал-Абадській області (південь Киргизії) обстановка складна, але повністю контрольована тимчасовим урядом. Так сказав представник нової влади Еділ Байсалов.

"Пік напруги в Джалал-Абадської області вже пройдено, але потрібен час для врегулювання ситуації", - підкреслив Байсалов, додавши: "У Бішкеку ситуація теж нормалізувалася кілька днів". "Прихильникам колишнього президента трохи незрозумілий порядок денний тимчасового уряду, але він готовий пожертвувати часом, аби не допустити застосування сили, щоб врегулювати ситуацію", - додав Байсалов.

Він висловив думку, що протягом декількох днів обстановка в Джалал-Абадській області повністю стабілізується.

До цих пір не ясно, де знаходиться повалений президент Киргизії Курманбек Бакієв.

17 квітня повідомлялося про те, що він залишив Казахстан на літаку, проте куди попрямував екс-глава Киргизії невідомо. Курманбека Бакієва в Казахстані немає. Про це повідомили джерела, які, втім, відмовилися говорити, коли екс-президент Киргизії покинув країну.

Подальший маршрут Бакієва, який перед візитом до Казахстану покинув Джалал-Абадську область, де переховувався після перевороту, невідомий. За одними даними, він попрямував до Мінська - президент Білорусі Олександр Лукашенко раніше висловлював йому підтримку. Але інформацію про візит екс-глави Киргизії в Білорусь спростували прикордонної служби.

Джерела в тимчасовому киргизькому уряді повідомляли, що Бакієв міг вилетіти до Туреччини. Звідти слідом також прийшла реакція: представник зовнішньополітичного відомства заявив, що офіційна Анкара не має наміру надавати політичний притулок поваленому президентові.

У той же час РИА Новости з посиланням на джерело в Астані відзначає, що Бакієв не залишав Казахстан і до цих пір знаходиться в місті Тараз на півдні країни.

Нагадаємо, в самій Киргизії Курманбеку Бакієву і людям з його оточення заочно висунули звинувачення в масовому вбивстві людей під час мітингу прихильників опозиції 7 квітня.

Читайте також:

Прихильники Бакієва захопили будівлю адміністрації Джалал-Абадської області

У Киргизії проходить спецоперація по затриманню брата Бакієва

Провину за загиблих під час заворушень у Бішкеку поклали на брата Бакієва

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: