Прихильники Бакієва захопили південь Киргизії

У трьох південних областях Киргизії - Ошській, Джалал-Абадській і Баткенській - супротивники нової влади захопили будівлі адміністрацій.

Прихильники скинутого президента Киргизії Курманбека Бакієва у четвер захопили будівлі обласних адміністрацій всіх трьох південних областей республіки: Ошської, Джалал-Абадської і Баткенської.

За останніми даними, близько ста людей увірвалися до будівлі Джалал-Абадської адміністрації, вимагаючи поновити на посаді колишнього губернатора Пайзулу Рахманова. На площі перед будівлею перебувають кілька сотень прихильників Рахманова. Аналогічні повідомлення надходять і з міста Баткен.

Раніше супротивники тимчасового уряду Киргизії захопили Ошську обласну адміністрацію, а також місцевий аеропорт.

Тимчасовий уряд Киргизії направив до південних регіонів свого спеціального представника. За фактом масових заворушень в Оші прокуратура порушила кримінальну справу.

На центральній площі Оша досі триває протистояння прихильників нової та старої влади.

В жодному з трьох випадків захоплення будівель адміністрацій співробітники міліції не втручалися в те, що відбувається. Міліціонери тільки забирали у прихильників опозиції палиці і стежили за тим, щоб не відбувалося зіткнень. При цьому держслужбовці також не перешкоджали захопленню будинків.

Тимчасовий уряд розцінив ситуацію на півдні "як спробу реваншу бакієвських сил". Дійсно, на фасаді будівлі адміністрації Джалал-Абадської області вивішено портрет Курманбека Бакієва, а також кілька гасел: "Бакієв - наш президент", "Бакієв - для киргизького народу", "Ми з легітимним президентом".

Тимчасовий уряд Киргизії прийшов до влади 7 квітня на хвилі мітингів опозиції. Президент Курманбек Бакієв залишив країну і склав повноваження. Жертвами зіткнень прихильників опозиції з силами правопорядку тоді стали 86 людей, більше 1500 отримали поранення.

Читайте також:

Киргизькі жінки відбили у нової влади місто Ош

Молодь Киргизії готує контрреволюцію

Бакієва заочно звинуватили в масових вбивствах

Скинутий президент Киргизії займеться виробництвом іграшок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: