Прихильники Каддафі помстилися за вбивство його сина розгромом посольств

Прихильники Каддафі напали на посольства Великобританії та Італії в Тріполі. Лондон у відповідь вислав лівійського посла.

Прихильники лівійського лідера Муаммара Каддафі здійснили напад на посольства Великобританії та Італії в Тріполі, щоб помститися за загибель його сина. ООН заявила про евакуацію всіх своїх співробітників зі столиці Лівії після нападу на представництво організації.

В даний час над посольством Італії піднімається дим. У Лондоні вивчають інформацію про масштаби шкоди, заподіяної британської дипмісії в Тріполі. Співробітники посольств цих країн були евакуйовані з країни ще до початку операції міжнародної коаліції.

До нападу на представництва західних країн лівійців підштовхнула звістка про загибель трьох онуків Каддафі та його молодшого сина - Сейфа аль-Араба - в результаті аіаудару, нанесеного НАТО по резиденції лівійського лідера.

Представниця МЗС Сполученого Королівства уточнила, що мова йде про розгром посольського комплексу Великобританії в Тріполі, в якому, зокрема, розташована і резиденція посла.

Великобританія у відповідь оголосила про видворення з країни посла Лівії. Дане рішення було ухвалене міністром закордонних справ Сполученого Королівства Вільямом Хейгом.

"Віденська конвенція зобов'язує режим Каддафі охороняти дипломатичні місії в Тріполі, - заявив глава британського зовнішньополітичного відомства. - Не виконавши ці вимоги, даний режим знову порушив свої міжнародні зобов'язання. У результаті я прийняв рішення про видворення з країни лівійського посла".

Хейг уточнив, що лівійський дипломат тепер повинен покинути територію Сполученого Королівства протягом 24 годин.

Тим часом Організація Об'єднаних Націй оголосила, що відкликає свій міжнародний персонал зі столиці Лівії.

Убитий 1 травня Сейф аль-Араб Каддафі народився 1 січня 1982 року. Його матір'ю є друга дружина лівійського лідера Сафія Фаркаш. Сейф аль-Араб проходив навчання в Технічному університеті Мюнхена, де проживав аж до початку масових акцій протесту на батьківщині. У нього неодноразово виникали проблеми з правоохоронними органами Німеччини. Так, його спортивний автомобіль Ferrari F-430 був конфіскований поліцією за порушення правил дорожнього руху.

Це не перший випадок коли діти лівійського лідера гинуть під час повітряних операцій - в 1986 році під час авіаудару американців по Тріполі, початого у відповідь на теракт в Німеччині - вибух на дискотеці, популярної серед американських військових, загинула прийомна дочка Каддафі.

Читайте також:

Син та троє онуків Каддафі загинули під час авіаудару НАТО

Сили коаліції визнали вбивство Каддафі законним

Сили Каддафі попередили НАТО, що буде "у десять разів гірше, ніж в Іраку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: