Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Прихильники незалежності Каталонії отримають більшість у регіональному парламенті – екзит-пол

На виборах спостерігалася надвисока явка.

Партії, які підтримують незалежність Каталонії, можуть зберегти абсолютну більшість після дострокових виборів до регіонального парламенту.

Про це свідчить екзит-пол, проведений газетою La Vanguardia, передає Reuters.

ВідеоІспанська Каталонія обирає новий парламент на позачерговому голосуванні

Попередній парламент розпустили. Частина колишніх чиновників потрапила за ґрати. А екс-президент буремного регіону Карлес Пучдемон втік до Бельгії. Цьому передував референдум про незалежність Каталонії. На сьогоднішніх виборах заочно, попри кримінальне переслідування, балотується і сам Пучдемон.

Іспанська Каталонія обирає новий парламент на позачерговому голосуванні

За попередніми даними, сепаратистські партії можуть отримати 67-71 місць із 135 у місцевому парламенті. Уніоністи, які підтримують іспанський уряд, можуть отримати від 55 до 62 місць, ліва партія Podemos – 7-8 місць.

Перші офіційні попередні результати очікуються близько 23:00 за київським часом, а остаточні – після 2-ї ночі.

Вибори де-факто стали референдумом про те, чи підтримує населення Каталонії сепаратистський рух після того, як прем’єр-міністр Іспанії Маріано Рахой звільнив уряд Каталонії через проведення забороненого референдуму 1 жовтня про відокремленні від Іспанії та односторонню декларацію про незалежність.

Зазначимо, що 21 грудня у Каталонії спостерігалася надвисока за всю історію проведення регіональних виборів явка - вона склала 84%.

Фотогалерея У Каталонії обирають новий парламент: соцопитування свідчать про підтримку єдності з Іспанією (23 фото)

Нагадаємо, раніше депутати парламенту Каталонії проголосували за проголошення незалежності від Іспанії. Мадрид слідом за цим рішенням усунув від роботи виконавчу владу Каталонії, розпустив регіональний парламент. У той же час уряди багатьох країн висловилися за підтримку цілісності Іспанії. 

Екс-глава Каталонії Карлес Пучдемон втік до Бельгії і заявляв, що не повернеться до Іспанії, якщо йому не буде гарантовано справедливий судовий розгляд. Він і його чотири помічники розшукуються за звинуваченням у заколоті, зловживанні державними коштами, непокорі владі тощо. Сепаратисти здалися місцевій поліції, а суд відпустив їх на поруки. Пучдемона та чотирьох міністрів умовно звільнили, доки суд не ухвалить постанови про виконання європейського ордеру на арешт, який виданий Іспанією. До рішення суду політики повинні залишатися у Бельгії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції