Прихильники передбачуваного інформатора WikiLeaks зібрали 100 тисяч доларів

Після того, як сайт WikiLeaks пожертвував 15 тис. дол., сума для захисту екс-розвідника армії США Бредлі Меннінга склала 100 тис. дол.

Скандально відомий портал WikiLeaks пожертвував 15 тисяч доларів для оплати послуг адвокатів екс-розвідника армії США Бредлі Меннінга, якого підозрюють в передачі секретних матеріалів сайту американського держдепартаменту.

З метою забезпечити належний адвокатський захист для екс-розвідника був створений спеціальний фонд - Bradley Manning Defense Network, загальна сума пожертвувань якого перевищила вже 100 тисяч доларів.

"Це пожертвування від WikiLeaks життєво необхідне для забезпечення чесного і відкритого судового розгляду справи Бредлі", - заявив засновник фонду Майк Гогульскі.

Колишній аналітик армії США Бредлі Меннінг підозрюється в незаконному отриманні секретної військової інформації і понад 250 тисяч документів американського зовнішньополітичного відомства. Зараз його  утримують на військовій базі ВМС США Quantico в штаті Віргінія. Про початок суду над військовослужбовцем, затриманим ще в першій половині минулого року, поки не повідомляється.

Засновник WikiLeaks, громадянин Австралії Джуліан Ассанж заперечує факт знайомства з Меннінгом і звинувачує владу США в тому, що вони використовують ув'язненого військовослужбовця для того, щоб сфабрикувати справу проти нього самого.

Нагадаємо, 11 січня, на сайті британської юридичної фірми FSI був розміщений документ, в якому адвокати Джуліана Ассанжа повідомляють, що в разі екстрадиції засновника WikiLeaks в США існує ризик того, що до нього буде застосована смертна кара.

Ця публікація пов'язана з тим, що напередодні засновник Wikileaks з'явився в магістратському суді Белмарш в Лондоні, щоб вислухати оновлені умови свого звільнення під заставу. Суддя відпустив його до слухань, призначених на 7 та 8 лютого. Ассанж заявив, що задоволений рішенням суду і запевнив, що публікація секретних документів триватиме.

Сайт WikiLeaks став всесвітньо відомим після того, як 28 листопада почав публікувати десятки тисяч конфіденційних і секретних документів держдепартаменту США, включаючи листування з посольствами. Нині оприлюднено лише кілька тисяч з близько 250 тисяч документів.

Читайте також:

Ассанж погрожує медіамагнатові Мердоку "згубними" файлами

WikiLeaks: Путін врятував норвезький Telenor від мільярдних збитків

WikiLeaks втрачає майже 500 тисяч євро на тиждень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: