Прихильники Трампа масово перекочовують у Telegram: месенджер набирає популярність у США
Від 6 січня у США Telegram завантажили близько 545 тисяч разів.

Месенджер Telegram став другим за кількістю завантажень у США на тлі блокування сторінки Дональда Трампа у Twitter та Facebook, а також фактичного закриття популярного серед прихильників Трампа застосунку Parler.
Користувачі Parler, побоюючись публічного оприлюднення своїх повідомлень, а також потрапляння їх до правоохоронних органів, почали переходити на інші месенджери, зокрема й у Telegram. Як повідомляє The Telegraph, від 6 січня месенджер завантажили близько 545 тисяч разів.
Прихильники Трампа почали створювати у Telegram спеціальні спільноти та канали зі слабким модеруванням або його відсутністю. На Telegram-спільноту Parler Lifeboat приєдналося вже майже 16 тисяч англомовних користувачів.
Як пише The Guardian, багато прихильників Трампа продовжують висловлюватися про жорстокі репресії щодо тих, кого вони вважають противниками президента. У понеділок вранці один користувач написала в Telegram, що спікерка Палати представників Ненсі Пелосі "представляє явну та актуальну небезпеку для нації. Вона винна у державній зраді, і її слід негайно відсторонити від влади будь-якими необхідними способами".
На каналі Parler Lifeboat один користувач пообіцяв, що за інавгурацією Байдена та президентським терміном спостерігатимуть "8 мільйонів мисливців, які також називаються снайперами". Інші користувачі Telegram піднімали питання перспективи затяжної збройної боротьби проти уряду США.
З наближенням дня інавгурації Джо Байдена наростає страх можливого насильства з боку ультраправих активістів.
За даними ФБР, 17 січня США можуть сколихнути масштабні збройні протести, проведені трампістами. У понеділок на каналі Parler Lifeboat один прихильник Трампа написав: "Я закликаю вас усіх взяти зброю в руки і з'явитися", пише The Guardian.
Ще один масштабний протест, під назвою "Мільйонний марш ополченців", запланований на день інавгурації Байдена у Вашингтоні.
Своєю чергою творець Telegram Павло Дуров 12 січня написав на своєму каналі, що користувачі Telegram були і завжди залишатимуться єдиним пріоритетом.
"На відміну від інших популярних застосунків, Telegram не має акціонерів або рекламодавців, перед якими потрібно звітувати. Ми не укладаємо угод з маркетологами або урядовими агентствами. Від моменту запуску в серпні 2013 роки ми не розкрили третім особам жодного байта особистих даних наших користувачів. Ми діємо таким чином, тому що не розглядаємо Telegram як організацію або застосунок. Для нас телеграм - це ідея, це ідея, що кожна людина на цій планеті має право бути вільним", - написав Дуров.
Зазначимо, наразі в Telegram можна створювати закриті чати, канали та публікації. Користувачів блокують за поширення порнографії, продаж наркотичних речовин і тероризм.
Нагадаємо, Twitter назавжди заблокував особистий акаунт Дональда Трампа "через ризик подальшого підбурювання до насильства". На сторінці Трампа було 88 мільйонів підписників. Представники Twitter попереджають: якщо Трамп повернеться у соцмережі з новим акаунтом, його також видалять.
Відео Твіттер "забанив" Трампа: соцмережа заблокувала офіційний акаунт президента США
В Сполучених Штатах посилюють заходи безпеки. Там за останні тижні помітно побільшало закликів до силового захоплення влади, після штурму Капітолію до них ставляться набагато серйозніше. Тепер праворадикали закликають до рішучих дій в день інавгурації. Детальніше – дивіться в сюжеті.
